logo
Reprezentácia

MUŽI A – Lobotka po zisku titulu: Pocity sú neuveriteľné


zdroj: instagram stanleylobotka37

BRATISLAVA / NEAPOL – Je len druhým Slovákom v histórii, ktorý to dokázal! Stredopoliar SSC Neapol a slovenského národného mužstva Stanislav Lobotka oslavuje titul v Serii A. Mužstvo spod Vezuvu vyhralo najvyššiu taliansku súťaž po 33 rokoch a do klubovej vitríny pribudne tretia majstrovská trofej. Výrazný rukopis pri jej zisku má práve Lobotka. Vo videu pre futbalsfz.sk prezrádza, čo prežíva po triumfe v lige. 

Čo na triumf SSC v Serii A hovorí tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona?


Neapol spečatil zisk titulu vo štvrtok, keď remizoval na pôde Udinese 1:1. Lobotka bol jedným z najvyťažovanejších hráčov v sezóne, naskočil do 33 zápasov, odohral 2716 minút a strelil jeden gól. Skóroval pri výhre nad Veronou (5:2). „Lobotku chvália za spôsob jeho hry, keď má mužstvo loptu pod kontrolou. Ale keď ju získa súper, ťažko cez neho prejde. Za každým beží, aj za tými vyššími a silnejšími. Vďaka jeho postave ho ťažko odtlačiť zo súboja,“ chválil pre football-italia.net počas sezóny nášho stredopoliara tréner Luciano Spalletti.

Neapol oslavuje titul už päť kôl pred koncom sezóny. „Toto je pre teba, Neapol. Keď som sem prišiel, urobil som všetko pre to, aby som vyhral scudetto. Predo mnou tu boli veľkí tréneri a ja som mal pred sebou len jednu cestu, cestu víťazstva. Vidieť oslavovať Neapolčanov je neopísateľné. Teraz ste to vy, ktorí mi dávate najväčšie šťastie,“ povedal pre klubový web kouč Spalletti, vo veku 64 rokov je najstarším trénerom, ktorý vyhral taliansku ligu.

Neapolčania ovládli Seriu A doposiaľ dvakrát – v sezónach 1986/87 a 1989/90. Neodmysliteľnou súčasťou mužstva bol vtedy jeden z najlepších hráčov sveta Diego Maradona. „Fanúšikovia Neapola milujú Maradonu, pamätajú si, ako tu hral. Pre Neapol je boh. Pravdepodobne aj s jeho pomocou sme dosiahli tento úspech. Je to aj jeho zásluha,“ uviedol Spaletti pre DAZN.

Ďalším dlhoročným miláčikom neapolských tribún bol aj bývalý kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, ktorý za Neapol od sezóny 2007/08 do 2018/19 odohral 520 zápasov a dal 121 gólov. So spoluhráčmi sa zapísal do histórie SSC dvomi víťazstvami v Coppa Italia (2011/12 a 2013/14) a jedným triumfom v Talianskom superpohári (2014). Seriu A však v „hamšíkovskej ére“ Neapol nevyhral.

Lobotka sa stal štvrtým Slovákom od roku 1993, ktorý sa tešil z triumfu v niektorej z piatich elitných európskych top líg (Anglicko, Španielsko, Taliansko, Nemecko, Francúzsko). Pred dvoma rokmi získal s Interom Miláno titul Milan Škriniar. Španielsku La Ligu sa v roku 1995 podarilo vyhrať Petrovi Dubovskému (Real Madrid) a nemeckú bundesligu v roku 2009 Petrovi Pekaríkovi (VfL Wolfsburg).

Značky