MUŽI A – Lukáš Haraslín za celé mužstvo pred októbrovými kvalifikačnými zápasmi: Teším sa na nás!“ | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

MUŽI A – Lukáš Haraslín za celé mužstvo pred októbrovými kvalifikačnými zápasmi: Teším sa na nás!“

„Aj po októbri chceme byť v hre o postup na MS v Katare,“ zopakoval reprezentačný tréner Štefan Tarkovič.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ)  - Kľúčový zraz pre slovenskú reprezentáciu v kvalifikácii MS 2022 sa začal v pondelok. Na tlačovej konferencii tréner Štefan Tarkovič odpovedal na otázku o počte zisku bodov v dvoch najbližších stretnutiach  s Ruskom v Kazani (hrá sa 8. 10. ) a s Chorvátskom v Osijeku (11. 10.): „To, čo som už neraz povedal: aby sme aj po tomto asociačnom termíne boli v hre o postup.“

BEZ VALJENTA. V čase zrazu mal tréner k dispozícii 25 z 27 nominovaných, chýbal Hubočan, ktorý z Cypru docestoval až večer, a Valjent. „Má dlhodobo problémy so slabinami, aj za Mallorcu hráva po obstrekoch. Počas reprezentačnej pauzy sa chce dať do poriadku, preto nás klub aj hráč požiadali, aby nemusel cestovať. Zároveň však potvrdil, že ak by si to situácia vyžiadala, trebárs po výsledkoch PCR testov, je pripravený sa k tímu pripojiť,“ vysvetlil situáciu Tarkovič.

NIELEN O LOBOTKOVOM ZDRAVÍ. Tréner zopakoval, že ho mrzia tri zranenia z minulého asociačného termínu (Weiss, Mak, Holúbek), ktoré si hráči preniesli z reprezentácie do klubov. „Taký je však futbal, musíme sa s tým vyrovnať.“ Cez túto optiku sa pozeral aj na stav Stanislava Lobotku, povolal ho, ale „až keď budem mať relevantné stanovisko nášho lekárskeho tímu, vyjadrím sa k nemu,“ následne pripustil, že existuje možnosť donominovania ďalšieho hráča, pokiaľ by bol postoj doktorov negatívny. Jasnekšie by malo byť v utorok večer.

ALMÁSI, HANCKO, RUSNÁK. Na tlačovke rezonovali ešte ďalšie mená, tréner sa k nim postupne vyjadril. „Almásiho sledujeme od marca, dôležité je, že teraz máme možnosť a dôvod ho zavolať. Je to nosný hráč Baníka v ofenzíve, veríme, že reprezentácii pomôže.“ O Hanckovi uvažoval náš realizačný tím predovšetkým ako o stopérovi, hral však ľavého beka a na tejto pozícii nastúpil aj za Spartu. „Je to výhoda, že vie hrať výborne na oboch postoch, reprezentácia z toho môže len ťažiť.“ Rusnák v národnom tíme absentoval polroka, teraz je späť v kádri. „Ako alternatíva k Dudovi. V klube má fazónu, hernú aj streleckú, má reprezentačné parametre, takže je normálne, že je v nominácii,“reagoval Tarkovič.

UŽ ÚVAHY O ZOSTAVE. „Nemám v nej veľa otáznikov,“ prekvapil vcelku otvorenou odpoveďou národný tréner, ktorý s nadhľadom povedal, že ak, tak by rád prekvapil ruskú stranu, nie slovenskú verejnosť.

O NAJBLIŽŠOM SÚPEROVI. „Pre nás je piatkový zápas veľká výzva,“ povedal Štefan Tarkovič. A viac o Rusku pod novým trénerom vo videu.

AMBICIÓZNY MAREK HAMŠÍK. V Trabzonspore sa mu darí, patrí medzi najlepších hráčov Süper lig. My chceme v Kazani vyhrať, bolo by pekné stiahnuť Rusko na jeden bod, musíme byť nabudení na víťazstvo. A potom sa uvidí, čo ďalej, čo v Osijeku.“ O spoluhráčovi Lobotkovi sa vyjadril, že je pre slovenský tím veľmi dôležitý hráč, „verím, že sa dá dokopy a hrať bude.“

LOBOTKA V POHODE. Aj keď sa z viacerých uhlov pretriasal jeho zranený sval, futbalista Neapola bol v pohodovej kondícii, odpoveďami opäť zabával ako s loptou na ihrisku. Zvážnel pri téme svojho zranenia „Klub nechcel, aby som riskoval, ale prišiel som, lebo reprezentovať vždy budem, keď sa dá. Spolu s lekármi sa na to pozrieme a musíme nájsť správnu cestu pre tím aj pre mňa, na úkor zdravia to nebude.“ Ale inak šíril dobrú náladu nielen pred kamerami.

ÚPRIMNÝ HARASLÍN. Ukladal vety jednu za druhou rovnako, ako hráčov Slavie v nedeľnom derby, pekne, šikovne, umne. „Naposledy som na zraze chýbal, riešil som klub, svoju budúcnosť, nemal som zápasovú prax. V Sparte nám posledný týždeň parádne vyšiel, naštartovali sme sa spolu s Hanckom aj pre reprezentáciu. Na tejto medzištátnej úrpvni nie je žiaden duel ľahký, tak bude aj v Rusku a potom v Chorvátsku, ale súhlasím s Hamšíkom: treba nám tri body.“Na otázku, ako sa teší na ruských obrancov, reagoval „teším sa na nás.“V tej úprimnej vete je všetko podstatné!

NOVIC ALMÁSI. Jediným nováčikom v kádri je Ladislav Almási. „Zatiaľ je pre mňa všetko nové,“ priznal sa. S reprezentáciou bol v tej chvíli necelé tri hodiny. O svojej nominácii sa dozvedel, keď sa jeho meno objavilo oficiálne na listine, „ani som vtedy nedýchal.“ A teraz? „Užívam si to,“zdupľoval. Rozumie však, o čo národnému tímu ide. „Hráme o všetko a ja chcem dať v každom zápase gól. Chceme v Rusku vyhrať!“

Značky