logo
Reprezentácia

MUŽI A - Máme postupový mečbal, poďme na to!

Streda, 15.11.2023 19:35 | Posledná aktualizácia 15.11.2023 19:36
Odhodlane! Zľava tlmočník Pavol Farkaš, reprezentačný tréner Francesco Calzona, kapitán tímu Milan Škriniar, mediálna manažérka Monika Jurigová.
Odhodlane! Zľava tlmočník Pavol Farkaš, reprezentačný tréner Francesco Calzona, kapitán tímu Milan Škriniar, mediálna manažérka Monika Jurigová.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Vo štvrtok pred polnocou môže byť Slovensko istým účastníkom Eura 2024. K tomu potrebuje neprehrať v deviatom zápase kvalifikačnej J-skupiny s Islandom (hrá sa v Bratislave o 20:45) pred naplneným hľadiskom (oficiálne 21 536 predaných vstupeniek). Dá sa to povedať/napísať aj tak: máme postupový mečbal, poďme na to! (Ako sa vyjadril kapitán Milan Škriniar už v pondelok).

Logicky, to bola hlavná téma predzápasovej talčovej konferencie reprezentačného trénera Francesca Calzonu a kapitána Milana Škriniara.

Tréner Francesco Calzona: Ľudia sú späť na tribúnach, som hrdý na nás

ZDRAVOTNÝ STAV MUŽSTVA. „Nejaké šrámy hráči majú, ale žiaden taký, ktorý by niektorého vyradil z hry. Po štvrtkovom dopoludňajšom tréningu si to ešte preveríme a potom sa definitívne rozhodneme o zostave.“

CÍTI SEBADÔVERU. Na otázku, aký pocit má z mužstva, odpovedal: „Cítim sebadôveru. (viac vo videu)“ A potom ešte: „Máme v tíme hráčov, ktorí hrajú ťažké zápasy po veľkých ligách. Takže nepotrebujú žiadnu špeciálnu mentálnu prípravu na tento duel. Nebudeme na nich vyvíjať väčší tlak tým, že by sme zvýrazňovali nutnosť psychického hotovania sa.“

NIE NERVOZITU. „Nie som nervózny, som koncentrovaný. Chcem pomôcť mužstvu (viac vo videu). Z mužstva cítim pozitívnu energiu. Najdôležitejšie bude robiť to, čo vieme, teda hrať futbal. Kaziť menej, ideálne vôbec.“

O ISLANDE. „Mám rešpekt pred týmto mužstvom. Je po troch dobrých výsledkoch v rade (viac vo videu).“

PLNÝ ŠTADIÓN. „Som šťastný, že je to tak. Na môj prvý zápas so slovenskou reprezentáciou v Trnave proti Azerbajdžanu prišlo vari 3000 ľudí, teraz je štadión plný. Bol to jeden z mojich cieľov, ktorý som vždy zdôrazňoval, že chceme dostať ľudí späť. Som hrdý, že sa nám to podarilo.“

Kapitán Milan Škriniar: takže do tretice...

Už v pondelok  troma slovami zhrnul všetko podstatné, teda význam zápasu s Islandom, nastavenie mužstva a odhodlanie každého hráča: Poďme na to!

V stredu sa držal nastavenej línie: „Tlak je, logicky, pocit z tímu mám dobrý. Dobre sme trénovali, sme pripravení. 
Ale nesmieme sa zblázniť! Ani z našej pozície, ani z plného štadióna.
Pozreli sme si zas prvý vzájomný zápas z júna v Reykjavíka. Videli sme dobré i zlé veci, musíme si dať pozor na úvod a nesmieme strácať lacné lopty. 
Všetci vieme, že je to tretí pokus zavŕšiť postup doma, dva predchádzajúce nevyšli. Takže do tretice...“
(viac vo videu)Peter Šurin

Značky