logo
Reprezentácia

MUŽI A - Na ihrisko idú hráči, nie tréner, my musíme odviesť maximum, hovorí Noro Gyömbér


autor: Roman Ferstl

SENEC (SFZ) - Po náročnom období, keď si liečil zranený stehenný sval, sa Norbert Gyömbér vrátil do zostavy Salernitany a teraz aj do nominácie slovenskej reprezentácie. Skúsený obranca nastupuje pravidelne, je zvyknutý na taliansky štýl, ktorý preferuje hlavný tréner sokolov Francesco Calzona a v každom zápase chce odovzdať maximum. 

Naposledy sa v slovenskom drese predstavil Norbert Gyömbér na júnovom zraze v dueloch Ligy národov. V septembri do hry nezasiahol a novembrový zraz mu ušiel pre zranenie, ale dnes je už fit a pripravený. „Vždy, keď prichádzam do reprezentácie, chcem odovzdať maximum, či už na tréningu, alebo v zápase odviesť sto percent. Byť k dispozícii trénerovi a celému mužstvu. Hlavný bude výsledok a začať dobre kvalifikáciu,“ povedal rodák z Revúcej, ktorý už má na konte rovných 30 zápasov v reprezentácii.

V septembri si vyskúšal zraz pod vedením talianskeho trénera Calzonu a keďže na Apeninskom polostrove pôsobí Gyömbér už dlhé roky, asi to nebolo preňho nič nové. „Presne, v Taliansku som už dlho, poznám prácu talianskych trénerov. Je to najmä o taktike, o videách o taktickej príprave. Francesco Calzona pracoval s top talianskymi trénermi, ja to vítam. Keď sa budú dosahovať dobré výsledky, tak to bude iba plus,“ pridal Gyömbér.

Štartom kvalifikácie bude pre slovenských sokolov duel s Luxemburskom (štvrtok 23. marca o 20.45 v Trnave), ktoré patrí medzi našich tradičných súperov. O tri dni (v nedeľu 26. marca o 20.45) nastúpi slovenský tím v Bratislave proti Bosne a Hercegovine. „Futbal sa za posledné roky posunul smerom dopredu a určite to nebudú ľahké zápasy. Proti Bosne som ešte nemal šancu hrať, i keď viem, že reprezentácia s týmto tímom už hrala. Proti Luxembursku som už nastúpil, nielen v áčku, ale aj v dvadsaťjednotke. Bude to nevyspytateľný súper. Verím, že tréner nás na nich dobre pripraví aj z taktickej stránky tak, aby sme oba zápasy zvládli,“ zaželal si Noro a dodal: „Na ihrisko idú hráči a nie tréneri, čiže hráči musia odviesť maximum, dať do toho všetko, ak toto dodržíme, výsledok sa dostaví. Slovenskí hráči mali vždy kvalitu a stále ju máme.“

Viac o zranení a klubovom pôsobení Norberta Gyömbéra vo videu.

Značky