MUŽI A – Na zraze dobrý signál z ligových súťaží | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

MUŽI A – Na zraze dobrý signál z ligových súťaží

„Aj po septembrových zpasoch checme byť v hre o postup na majstrovstvý sveta,“ povedal reprezentačný tréner Štefan Tarkovič.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Viac ako polovica nominovaných stihla oficiálny nedeľný začiatok zrazu slovenskej reprezentácie pred septembrovým kvalifikačným trojzápsom (1. 9 v Lubľane proti Slovinsku, 4. 9. v Bratislave s Chorvátskom a 7.9. rovnako v Bratislave proti Cypru). „Po splnení zápasových povinností v kluboch sa k nám pripojí zvyšných jedenásť hráčov do pondelkového večera,“ povedal tréner Štefan Tarkovič.

NEDEĽNÁ ŠTRNÁSTKA. Na prvý zrazový tréning sa vydali Kuciak, Rodák, Plach – Pekarík, Škriniar, Šatka, Valjent, Hancko, Koscelník, Holúbek, Mak, Duda, Suslov, Jirka avizoval príchod večer. „Podľa prvých informácií, ktoré mám, sú všetci títo hráči zdravotne v poriadku,“ zhrnul tréner. Minutáž a výkony drvivej väčšiny nominovaných v posledných ligových stretnutiach sú podľa neho dobrým signálom pre reprezentáciu. Gólovo sa presadili Mak aj Hancko, až na Rodáka a Pekaríka ostatní hrali.

CIEĽ V TROCH NAJBLIŽŠÍCH ZÁPASOCH. V našej kvalifikačnej skupine si vzájomne konkuruje až päť mužstiev, ktoré si navzájom berú body. „Pre nás bude dôležité zostať aj po septembrovom asociačnom termíne v hre o postup na majstrovstvá sveta,“ Tarkovič nechcel hovoriť o počte získaných bodov v uvedenom trojstretnutí.

ZMENA NAŠEJ HRY. Po Eure 2020 tréner potvrdil snahu o posune v našom hernom prejave.  „Na turnaji sme nemali k dispozícii Davida Strelca ani Ivana Schranza, nebol tam s nami ani Erik Jirka, ktorý je rýchlostný typ. Spôsob hry sa budeme snažiť zmeniť. Zápasy na ME boli iné, ako tie, čo na nás čakajú teraz, z tohto pohľadu zvolíme inú stratégiu.“ (viac aj k tejto téme vo videu).

HÚŽEVNATÝ SÚPER SLOVINSKO. Na najbližšieho rivala má jasný názor. „Húževnaté mužstvo s patričnou kvalitou a dvoma najvýraznejšími osobnosťami, brankárom Oblakom z Atletica Madrid a stredopoliarom Iličičom z Bergama, ktorý má za sebou desať rokov v talianskom futbale. Káder je zložený z futbalistov zo silných líg a tí sa v nich presadzujú, čo prenášajú do reprezentácie. Potvrdili svoju kvalitu, v kvalifikácii už zdolali Chorvátsko. Od výsledku v Ľubľane sa bude odvíjať atmosféra a nálada aj do ďalších bojov.“

KONTÚRY (?) ZOSTAVY. Tréner nezvykne hovoriť o konkrétnych menách a už vôbec nie tri dni pred výkopom. „Všetci pokope budeme až v pondelok, v utorok nás čaká predzápasový tréning. Bude to v mnohom o komunikácii s hráčmi, pohovoroch a analýzach, aby sme sa zladili a osvojili si zápasovú stratégiu.“Značky