logo
Reprezentácia

MUŽI A – Nech sa v nových dresoch dobre hrá a vyhráva!

Róbert Boženík sa osvedčil aj v pozícii modela, predvádzajúceho nové dresy pre domáce zápasy.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) –  Slovenská reprezentácia sa v sezóne 2022/23 predstaví v úplne novej kolekcii národných dresov. Opäť sú z tvorivej dielne značky Nike a je to už piaty krok na spoločnej ceste módnej športovej ikony a Slovenského futbalového zväzu.

Tradícia ostala zachovaná, dominantnou farbou pre domáce dresy je modrá, pre zápasy na ihriskách súperov biela. Ale! Nášmu futbalovému prostrediu na tých minulých kolekciách chýbala červená, teraz už nechýba. Národná trikolóra je tak kompletná.

„Spokojnosť, za nás určite,“ komentoval prvú verejnú prezentáciu nových sád viceprezident pre štátne reprezentácie Karol Belaník, majúci vo futbalovom prostredí i kredit odborníka na módu. „Náš partner, značka Nike, určuje v tejto oblasti svetový trend, aj tentoraz zlúčila komfort i užitočnosť do vydareného výsledku. Na pohľad pekné, z vyjadrení hráčov aj účelné, farebne zladené. Na dresoch je viditeľná identifikácia so slovenským futbalom, trikolórou i zvýrazneným symbolom sokola.“

Domáce modré dresy a Vernon De Marco v joggingovej kolekcii
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Prehliadka, kde spolu s modelkami prezentovali zápasové, tréningové i joggingové kolekcie ôsmi futbalisti  - Dúbravka, De Marco, Ďuriš, Lobotka, Hancko, Haraslín, Boženík a Škriniar – zarezonovala medzi prizerajúcimi, ktorými bolo vedenie zväzu, zvyšok hráčskeho kádra, realizačný tím aj zúčastnené médiá. Isteže, prechádzka po módnom móle nie je zvyčajná súčasť reprezentačných zrazov, chalani však aj do neprebádaných vôd skočili odvážne, ale s rozvahou. Pevným krokom a s (pravda, niektorí trochu útrpnými) úsmevmi, skrývajúcimi predsa len sa na povrch tlačiacu nervozitu, odprezentovali dresy s krátkym videopodmazom, na ktorom ich doplnil Juraj Kucka a sprievodný hlas s výzvou: Tak, sokoli, nech sa v dresoch dobre hrá a najmä vyhráva!

Značky