logo
Reprezentácia

MUŽI A - Fanúšikovia skandovali a odmenou boli podpisy i fotky od sokolov


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Už polhodinu pred začiatkom pondelkového poobedného tréningu sa začali na tribúnach seneckého Národného tréningového centra zbiehať fanúšikovia slovenskej futbalovej reprezentácie. Tí sa tešili na reprezentantov, ich futbalové umenie, žonglovanie s loptou a všetko ďalšie počas otvoreného tréningu, ktorý štartoval o 17.00 h.

Kým sa schádzali hráči bolo na tribúne počuť debaty mladších, ale veľkých, fanúšikov. „Dnes na slovenčine sme preberali slovesá a my sme zas na matematike počítali slovné úlohy,“ znelo v debatách. Keď sa vyčerpali školské témy, riešili sa futbalové hviezdy na kartičkách. „Ty máš síce dvakrát Sterlinga, ale ja mám Hamšíka,“ padlo v ďalšom vážnom rozhovore.

Hráči pomaly prichádzali na tréning. „Tam ide Škriniar, aha to je Lobotka a tam ide Dúbravka,“ prekrikovali sa decká, ktoré na futbalistov kývali a zdravili sa im. Futbalisti im pozdravy a úsmevy opätovali.

Počas tréningu sa vybíjal nejeden telefón, ľudia si z tribúny robili množstvo fotiek a videí s aktérmi na ploche. Nejedného boleli aj hlasivky. „Maaarek Hamšííík,“ znelo z viac ako 500 hrdiel niekoľkokrát a pokračovalo sa aj v ďalších rozhovoroch. „Kto je tvoj najobľúbenejší reprezentant? Moji sú Pekarík a Duda. Pekarík hrá v Herthe a Duda v Kolíne,“ predbiehali sa priaznivci vo vedomostiach.


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Ďalších tém bolo neúrekom a ako sa blížil koniec tréningu, ľudia sa začali zbiehať k okraju ihriska a čakali na podpisy hráčov. Tých sa napokon dočkali a reprezentanti sa neúnavne podpisovali. „Takáto akcia je super, bolo milé, že sa prišli na náš tréning pozrieť malí a aj veľkí. Bolo super ich tu vidieť a cítiť ich podporu. Som rád, že bol o to zo strany verejnosti záujem,“ povedal pre futbalsfz.sk po podpisovačke Milan Škriniar, s ktorým si fanúšikovia urobili pamiatku aj v podobe fotografie. „Niekedy som vzal do ruky telefón aj ja a odfotil nás. Vtedy je to aj lepšie vidieť,“ objasnil s úsmevom Škriniar, ktorý však po futbalovej kariére neplánuje presedlať za objektív.

Otvorený tréning splnil všetko, čo mal – hráči pocítili, že slovenským fanúšikom na nich záleží a slovenskí fanúšikovia pocítili, že hráčom záleží na nich.

Značky