logo
Reprezentácia

MUŽI A - Reakcie trénera a hráčov po prehre s Anglickom

Nedeľa, 30.6.2024 20:06 | Posledná aktualizácia 30.6.2024 20:06
MUŽI A - MIlan Škriniar
Na snímke kapitán Milan Škriniar (uprostred) a brankár Jordan Pickford (Anglicko).
autor: Martin Baumann, zdroj: TASR

GELSENKIRCHEN (TASR) - Slovenskí futbaloví reprezentanti siahali na premiérovú štvrťfinálovú účasť na veľkom turnaji. Slováci v osemfinálovom súboji ME prehrali s favorizovaným Anglickom 1:2 po predĺžení, pričom vyrovnanie v riadnom hracom čase zariadil v predposlednej minúte Jude Bellingham. O postupe "Albionu" rozhodol v úvode predĺženia kapitán Harry Kane. Angličanov čaká vo štvrťfinále duel so Švajčiarskom (6. júla v Düsseldorfe).

MUŽI A - MIlan Škriniar
MUŽI A - Anglicko
MUŽI A - Dávid Hancko - Anglicko
MUŽI A - Stanislav Lobotka - Mainoo - Anglicko

 hlasy aktérov /zdroj: TV Markíza, uefa.com/

Francesco Calzona, tréner SR: "Musíme byť hrdí na mužstvo, hrali sme vyrovnaný zápas proti Anglicku. Druhý polčas v predlžení sme hrali prakticky na ich polovici, nemám čo k tomu dodať. Nechýbalo nám nič, hodnota ich tímu je obrovská. Môžeme byť hrdí na to, čo sme ukázali, hrali sme vyrovnanú partiu proti Angličanom."

Milan Škriniar, kapitán SR: "Som smutný, delilo nás od toho možno tridsať sekúnd. Mohli sme sa tešiť my, ale taký je futbal. Som hrdý na chlapcov, na trénera, za celé obdobie, čo sme spolu. Vytvorili sme neskutočnú partiu, o to viac to mrzí, že to končí takto. Verím, že sa vrátime silnejší a budeme reprezentovať Slovensko tak, ako na tomto turnaji."

Dávid Hancko, obranca SR: "Dávno som nebol z futbalu tak smutný. Viem, že je to len hra, ale boli sme veľmi blízko k niečomu výnimočnému, k niečomu, o čom sme snívali. Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách, aby sa to podarilo, ale nakoniec sa to otočilo na ruby. Vyrovnávajúci gól Bellinghama bol dýkou do srdca."

Značky