logo
Reprezentácia

MUŽI A - S Bieloruskom nie v Trnave, ale v Bačke Topole


zdroj: tfcstadiums.com

BRATISLAVA (SFZ) – Dejiskom domáceho zápasu Ligy národov 2022/2023 Slovensko – Bielorusko bude 25. septembra 2022 (o 18:00) štadión TSC Arena v srbskom meste Bačka Topola.

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá v blížiacom sa septembrovom asociačnom termíne dva záverečné duely skupinovej fázy C-divízie Ligy národov 2022/2023. Prvý vo štvrtok 22. septembra proti Azerbajdžanu v Trnave, druhý o tri dni neskôr proti Bielorusku, netradične, na neutrálnej pôde, na území Srbska, v tridsaťtisícovom meste Bačka Topola.

"Domáce stretnutie s Bieloruskom sme mali pôvodne odohrať už v júnovom termíne, ale v dôsledku celosvetovej politickej situácie, ktorá nám neumožnila odohrať zápas s týmto súperom na území Slovenska, sme požiadali zástupcov Bieloruska o výmenu domácich zápasov. S ich súhlasom tak mohol mať júnový duel oficiálny štatút zápasu na pôde súpera, hoci sa nakoniec tiež odohral na neutrálnej pôde v Novom Sade. My sme vďaka tejto dohode získali čas na komunikáciu s autoritami a keďže sa politická situácia nezmenila, museli sme požiadať orgány UEFA o odohranie tohto septembrového stretnutia na neutrálnej pôde aj my. Vďaka spolupráci a komunikácii s UEFA, a zástupcami klubu v Bačke Topole, sme našli štadión, na ktorom privítame v úlohe hostiteľa súpera z Bieloruska,“ vysvetlila okolnosti zmeny dejiska zápasu riaditeľka medzinárodného a organizačného úseku SFZ, Lenka Gazdíková.

Podľa jej slov, po skúsenostiach z júnového merania síl bol prvou voľbou štadión v Novom Sade. Definitívna voľba však nakoniec padla na útulný, nový, moderný stánok s názvom TSC Arena v Bačke Topole. „Štadión v Novom Sade nezodpovedá najvyšším štandardom, ale pre duel s Bieloruskom dostal v máji výnimku s podmienkou, že sa bude hrať bez divákov. My sme chceli vytvoriť reprezentácii dôstojnú divácku kulisu a tak sme hľadali novú alternatívu, ktorou je práve štadión v Bačke Topole.“

Pre Slovenský futbalový zväz je organizácia domáceho zápasu na území Srbska výzva. „Musíme sa vysporiadať s veľkým množstvom administratívnych úloh. Vzhľadom k tomu, že zápas sa nehrá na území Európskej únie, musíme riešiť neštandardné okolnosti v súvislosti s logistikou. Nemôžeme si dovoliť zaváhanie pri presunoch materiálu a osôb, nechceme nič podceniť, sme v kontakte s Veľvyslanectvom Slovenskej republiky v Belehrade, ktoré nám pomáha s presunom osôb a materiálu cez hraničné prechody,“ komentovala situáciu Lenka Gazdíková.

A čo znamená zápas v Bačke Topole z pohľadu slovenských fanúšikov? „Dá sa povedať, že pre nich bude tento duel v štandardnom režime. Ako keby sa hral na Slovensku. Nebudú limitovaní žiadnymi obmedzeniami v súvislosti s opatreniami v dôsledku covidu. Vstupenky budú k dispozícii výlučne na srbských webových sídlach, samozrejme, presné informácie o podmienkach a spôsobe predaja budeme informovať na webe SFZ (www.futbalsfz.sk),“ dodala riaditeľka medzinárodného a organizačného úseku SFZ Lenka Gazdíková.

Slovenskí sokoli tak odohrajú v Bačke Topole svoj 34. zápas v histórii slovenského futbalu na neutrálnej pôde, bilancia vzájomných stretnutí s Bieloruskom hovorí v náš prospech: 3 výhry, 1 prehra a aktívne skóre 8:2.

Značky