MUŽI A – Škriniar oslavuje taliansky titul: Je to najväčší úspech mojej kariéry | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

MUŽI A – Škriniar oslavuje taliansky titul: Je to najväčší úspech mojej kariéry


zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) - Taliansky titul získal štyri kolá pred koncom Serie A Inter Miláno s naším reprezentantom Milanom Škriniarom. Zverenci trénera Conteho tak prerušili nadvládu Juventusu Turín. K devätnástemu Scudettu v klubovej histórii výrazne prispel aj Milan Škriniar a stal sa tretím Slovákom v ére samostatnosti, ktorý vybojoval majstrovskú trofej v jednej z piatich elitných európskych súťaží.

„Prvé pocity sú naozaj neuveriteľné. Som veľmi rád, že sa nám niečo takéto podarilo, je to zásluha celého klubu. Makali sme na tom, i keď sezóna nebola úplne optimálna. Po vypadnutí z Ligy majstrov a Talianskeho pohára sme radi, že sa nám podarilo ovládnuť ligu a štyri kolá pred koncom sme sa stali majstrami,“ povedal pre futbalsfz.sk Milan Škriniar, ktorému skvelú náladu nepokazilo ani zranenie zo zápasu s Crotone. „Dostal som lakťom do obočia, mám tam päť stehov, prelepené oko a vyzerám ako pirát,“ pridal so smiechom.

Hráči Interu mohli začať oslavovať po nedeľnom zápase Atalanty na ihrisku Sassuola (1:1). Bergamčania museli vyhrať, aby im zostala matematická šanca na prvú priečku, domáci však vybojovali bod. Inter sa ale nemusel spoliehať na iných, s výnimkou úvodu sezóny v lige dominoval.

„Po poslednom zápase nám dal tréner voľno, takže sme sa rozišli, každý si šiel užiť si voľno s rodinami, pretože sme nečakali, že už v nedeľu sa to rozhodne, že Atalanta svoj zápas nevyhrá. Chystali sme sa na najbližšiu sobotu, na domáci súboj so Sampdoriou a že budeme oslavovať, keď ho zvládneme. Teším sa, až to všetci spolu oslávime a potešíme sa. Jediné, čo nás mrzí, že titul nemôžeme osláviť s našimi fanúšikmi, lebo pred vypredaným San Sirom by to bolo úžasné,“ doplnil Škriniar.

Ako chutí slovenský titul, si už náš obranca vyskúšal so Žilinou, teraz sa však dostal do úplne vyberanej spoločnosti talianskych šampiónov. „Je to niečo neskutočné, určite najväčší úspech v mojej doterajšej kariére. Možno mi to celé ešte ani nedochádza, som šťastný, je to skvelé. Teraz to chceme osláviť a potom sa postupne začneme pripravovať na Euro,“ uzavrel slovenský reprezentant, ktorý patrí medzi opory Interu Miláno.

Tarkovič: Milan potvrdil svoje kvality

K talianskemu titulu stihol Škriniarovi zablahoželať aj tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič. „Nie je to každodenná záležitosť, keď náš hráč získa titul v jednej z top 5 líg. Z tohto pohľadu je úspech, ktorý dosiahol Inter a Milan Škriniar, pre mňa osobne veľkou vecou. Určite aj preňho. Mne sa páči, akým spôsobom sa Inter prezentoval v lige, mnohí hovorili, že nehrá pekný futbal, že vyhráva zápasy tesne. Práve to je však sila mužstva, keď dokáže stretnutia zvládnuť takto. Milánčania ukázali, že v tejto sezóne boli najlepší, nielen výkonmi, ale potvrdli to aj výsledkovo,“ povedal Štefan Tarkovič.

Milan Škriniar mal komplikovanú sezónu, prekonal covid, dlhšie len sedel na klubovej lavičke... „Taký je futbalový život. S Milanom som sa o tom nebavil, takže nechcem polemizovať. Pre mňa je podstatné to, že odkedy som ja prišiel k reprezentácii, Milan sa vypracoval na hráča, ktorý bol základným kameňom úspechu celého Interu v závere sezóny a len potvrdil svoje kvality,“ zložil poklonu svojmu zverencovi Tarkovič.

Značky