logo
Reprezentácia

MUŽI A – Skupina bude ešte veľmi zamotaná, myslí si Suslov

Utorok, 18.6.2024 10:16 | Posledná aktualizácia 18.6.2024 11:02
MUŽI A - Tomáš Suslov - Slovensko - Belgicko - EURO 2024
Na snímke slovenský reprezentant Tomáš Suslov počas tlačovej konferencie na ME 2024 vo futbale v utorok 18. júna 2024 v nemeckom meste Mainz.
autor: Martin Baumann, zdroj: TASR

MAINZ (TASR) - Prvý hrací deň E-skupiny na futbalových ME v Nemecku priniesol dva nečakané výsledky. Rumuni najprv zdolali Ukrajinu rozdielom triedy 3:0 a neskôr šokovali Slováci víťazstvom 1:0 nad favorizovaným Belgickom. Tento vývoj komplikuje dianie v skupine a podľa Tomáša Suslova podčiarkuje fakt, že tri body nezaručujú Slovákom zatiaľ nič ohľadom postupu do vyraďovacej fázy.

Na kontinentálnom šampionáte postupujú z každej skupiny po dva tímy, ktoré doplnia štyri najlepšie z tabuľky tretích tímov. Boj o postup touto cestou sa očakával práve od Slovenska a Rumunska. To však momentálne vedie tabuľku o skóre pred Slovákmi. "Poviem pravdu, prekvapil ma druhý zápas. Nečakal som, že sa to skončí rozdielom triedy. Myslím si, že táto skupina bude ešte veľmi zamotaná," uviedol Suslov na utorkovej tlačovej konferencii. Slováci vyhrali úvodný zápas aj na predošlých ME, bolo to však proti menej náročnému súperovi. Poliakov zdolali 2:1, v F-skupine obsadili tretie miesto, no v tabuľke tretích tímov boli poslední. 

 "Určite, vieme, že tri body nám stačiť nebudú. Máme však dosť skúsených hráčov, aby sme sa na to pripravili. Včera sme sa už bavili o tom, že nemôžeme nič podceniť, keďže ešte nemáme postup. Nastavenie je dobré," povedal Suslov. Mladý útočník si uvedomuje aj väčšiu motiváciu Ukrajincov, ktorých čaká v piatok proti Slovákom v podstate zápas o všetko. "Včera prehrali, takže budú určite nahecovaní na ďalší duel. Preto nás nečaká ľahší zápas ako včera, musíme podať ešte lepší výkon," zhodnotil mladý útočník s ukrajinskými koreňmi.  

Veľké víťazstvo nenasledovali po zápase bujaré oslavy. Suslov potvrdil zásadové nastavenia trénera Francesca Calzonu a pripomenul, že tím čakajú ešte dve stretnutia. "Sme profesionáli, takže každý by mal vedieť, čo má robiť po zápase. Povedal nám, že si máme večer užiť, ale zároveň rozmýšľať nad ďalším dňom. Nič výnimočné sme teda včera neoslavovali, keďže je to len začiatok a na postup potrebujeme viac," doplnil Suslov. Jeho tím nastúpi proti Ukrajine v piatok o 15.00 h v Düsseldorfe. 

Značky