logo
Reprezentácia

MUŽI A – Súperom calzonovcov na ME bude Ukrajina

Streda, 27.3.2024 09:19 | Posledná aktualizácia 28.3.2024 11:22
calzona a potlesk.jpg
Tréner Calzona oslavuje so svojim tímom postup na Euro 2024, kde si v skupine E zmerajú jeho zverenci sily s Belgickom, Ukrajinou a Rumunskom.
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (TASR) - Ukrajinskí futbaloví reprezentanti budú 21. júna v Düsseldorfe druhým súperom Slovenska v E-skupine na ME 2024 v Nemecku. V utorkovom finále play off B-vetvy zvíťazili nad Islandom 2:1 a po štvrtý raz za sebou sa prebojovali na kontinentálny šampionát. Prvýkrát v histórii si na ME zahrajú Gruzínci, ktorí vo finále C-vetvy zdolali v Tbilisi Grécko 4:2 v jedenástkovom rozstrele. Poliaci v "áčku" uspeli v Cardiffe v rozstrele s Walesom 5:4.

Ukrajinci rovnako ako v semifinále play off na pôde Bosny a Hercegoviny otočili nepriaznivý vývoj. Víťazný gól vsietil v poľskom Vroclave v 84. minúte Mychajlo Mudryk, ktorý po akcii na pravej strane dostal loptu pred šestnástkou a poslal ju k ľavej žrdi. Zverenci Sergija Rebrova tak v play off vyradili dvoch súperov Slovenska v kvalifikačnej J-skupine ME. „Dostať sa štvrtýkrát za sebou na európsky šampionát je skvelý pocit, splnil sa nám ďalší sen. Veľká vďaka patrí fantastickým fanúšikom, vo Vroclave sme sa cítili ako doma,“ uviedol pre Oleksandr Zinčenko.

Tréner Francesco Calzona o Ukrajine

V Bosne vsietili Ukrajinci dva góly v záverečnej desaťminútovke a aj proti Islandu museli doháňať jednogólové manko. „Je mrzuté, že sme opäť inkasovali prvý gól a museli sme vynaložiť veľké úsilie, aby sa nám podarilo vyrovnať. Som hrdý na celý tím, ktorý má vo svojom strede veľa kvalitných hráčov. Verím, že našu silu potvrdíme aj na ME, kde nás v skupine čakajú Rumunsko, Slovensko a Belgicko. Do začiatku turnaja je ešte ďaleko, no chceme postúpiť do osemfinále, pôjdeme od zápasu k zápasu,“ zdôraznil Zinčenko.

Slovenskí futbalisti nastúpia na ME v Nemecku v E-skupine najskôr proti Belgicku (17. 6., 18:00, Frankfurt), o štyri dni neskôr proti Ukrajine (21. 6., 15:00, Düsseldorf) a tretí zápas skupiny odohrajú proti Rumunsku (26. 6., 18:00, Frankfurt). Prípravný kemp na šampionát je na programe od 22. mája v Šamoríne, následne sa 31. mája presunú slovenskí sokoli do Rakúska.

mr

Značky