logo
Reprezentácia

MUŽI A – Vieme, že dokážeme vyhrať aj takéto zápasy

Vitaj, navrátilec. Lukáš Haraslín je po zranení opäť tam, kde patrí - v kádri reprezentácie.
Vitaj, navrátilec. Lukáš Haraslín je po zranení opäť tam, kde patrí - v kádri reprezentácie.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Ešte tri dni. Dôležitý kvalifikačný zápas Slovensko – Island o postup na ME 2024 sa hrá vo štvrtok v Bratislave o 20:45. Záujem sa stupňuje, vstupenky sa míňajú.
V pondelok na poludnie bolo predaných 
19 096 vstupeniek, dnes (pondelok) o 17.30 sa spustí dopredaj do bežných sektorov i do sektoru hostí, keďže hostia z Islandu o svoju kvótu neprejavili záujem. Čo je ďalších 900 vstupeniek – pre slovenských priaznivcov.
Aj o tom sa debatovalo na stretnutí troch reprezentantov – Lukáša Haraslína, Ondreja Dudu a Stanislava Lobotku, ktorý opäť nesklamal a do odpovedí zamiešal jemu vlastný vtip a nadhľad – s médiami.

LUKÁŠ HARASLÍN: Doma, pred našimi fanúšikmi

Na minulom zraze chýbal, vyradilo ho zranenie svalu. Nielen z medzištátnych, ale aj klubových zápasov. Je však už späť. „Možno mi ten oddych aj prospel,“ glosoval pribúdajúce odohrané minúty. Zatiaľ všetky za Spartu – proti Bohemiansu 9, v Glasgowe proti Rangers 31 (a strelený gól), naposledy v Ostrave 62. „Svalové zranenie je nepríjemné, nič sa nemá úrychliť pri návrate, na to som si dával pozor. Všetky kontrolné vyšetrenia dopadli dobre, som tu.”

ISLAND V TELEVÍZII. Júnový zápas na Islande sledoval na televíznej obrazovke. „Ťažký súper, ale ten zápas sme zvládli. Vieme už, čo nás vo štvrtok čaká, aj čo treba, aby sme boli úspešní.“ Postup na šampionát je na dosah a... (viac vo videu).

ZÁPAS V HLAVE. „Budeme sa snažiť uspieť, isteže vnímame ten tlak. Každý zápas chceme vyhrať, na remízu rozhodne nebudeme hrať.“ Dôležitý bude zápas v hlave každého hráča. „Radi by sme postúpili doma, pred vlastnými divákmi.“ Čo je pre neho lepšie, keď musí alebo keď môže? Odpoveď vo videu.

ONDREJ DUDA: Island nie je ľahký súper
„Budeme hrať svoju hru, musíme byť pokojní, nehnať sa,“ tak vidí dianie vo štvrtkovom zápase. „Bolo by to pekné, postúpiť doma, pred našimi fanúšikmi. Tretí postup na majstrovstvá Európy v rade.“
Aj on odpovedal na otázku, kedy sa mu hrá lepšie, keď môže či keď musí? „Lepšie sa cítim, keď musím,“ odpovedal po chvíli uvažovania.

ISLAND NA DIAĽKU. V júni v Reykajvíku chýbal aj on. „Videl som, že domáci mali hlavne v I. polčase dosť šancí. Dôležité ale je, že sme ten zápas zvládli výsledkovo. Všetci vtedy ale museli pochopiť, že Island nie je ľahký súper. My dnes vieme, že dokážeme vyhrať aj také zápasy, v ktorých sa nám herne až tak nedarí.“

VÄZBA S FANÚŠIKMI. „Spomeňte si, na prvý zápas kvalifikácie s Luxemburskom v Trnave...“ (viac vo videu).

STANISLAV LOBOTKA: Dobre nastavené hlavy
Vyľakal slovenských – aj neapolských – priaznivcov, keď nedohral zápas Ligy majstrov s Unionom Berlín. „Hmmm, takže už neriešia moju váhu, ale ruku? To je posun,“ pobavil spontánnou reakciou. (čo sa mu stalo, opisuje vo videu).

RECEPT NA ŠTVRTOK. „Nepríjemný súper, dobre bráni, prehusťuje stred a hrozí výpadmi, má dobrých hráčov vpredu. Nesmieme strácať ľahké lopty,“ našepkáva trénerovi Calzonovi taktiku. „Musíme mať dobre nastavené hlavy, isteže bude zvonku na nás tlak. Vieme, čo potrebujeme.“

POZNATOK Z ISLANDU. Čo ukázal júnový zápas s najbližším súperom? „Že aj Suslov vie dať gól hlavou...“ tak, ako vie manévrovať v strede poľa počas zápasu, vie ponúknuť vtipnú myšlienku v odpovedi. No nemajte ho radi...

O gratulácii k pondelkovým meninám aj významu trpezlivosti v zápase hovorí vo videu.

Značky