MUŽI A - Remíza, hoci sme mohli vyhrať. Trénerovi i hráčom sa bod máli | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

MUŽI A - Remíza, hoci sme mohli vyhrať. Trénerovi i hráčom sa bod máli

Vedieme 1:0! Strelec gólu Róbert Boženík mal obrovskú radosť.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ĽUBĽANA (SFZ) – Vo štvrtom kvalifikačnom zápase o postup na budúcoročné MS v Katare remizovalo Slovensko v Slovinsku 1:1. V súboji, ktorý sme mohli vyhrať, ale aj prehrať, sa tak body delili.

Už na prvý pohľad dobrá zostava bola odpoveďou na prvotné očakávania, ďalšia otázka bola namieste od 1. minúty – aká bude hra slovenského mužstva?

Dvadsať minút akoby ležal na tíme tieň Eura, na hráčoch bolo zrejmé veľké chcenie, ale vyprodukovali sme priveľa zbytočných technických chýb, ktoré viedli k ľahkým stratám lopty. Žiadnu futbalovú hitparádu neukazovali ani domáci, prvý strelecký pokus si pripísal Lovrič po tom, ako si Zajc vypýtal faul pred našou šestnástkou v 18. minúte. Lopta šla mimo...

Kvalitatívny posun v našom hernom prejave odštartoval Kucka skvelou kolmicou na Boženíka, tomu chýbali decimetre, aby sa ocitol sám pred Oblakom. Potom vyviezol loptu cez dve tretiny ihriska Lobotka a nabil Kuckovi, toho strela šla mimo. Ďalšia minúta a ďalšia solídna kombinácia, ktorú sme zbrdzili vo finálnej fáze, inak by mal Lobotka lepšiu pozíciu na strelu, takto zakončil pod tlakom a nepresne. Chvíľku po polhodine však Weiss predviedol svoju šikovnosť a um, s hodinárskou presnosťou našiel hlavu Boženíka 11 metrov od Oblakovej brány a náš hrot trafil excelente a nechytateľne – 0:1.  A mohla byť radosť väčšia, o päť minút uvoľnil Hamšík Schranza, ten si nabehol a zblízka pálil, Oblak by si neškrtol, ale lopta šla do pravej žrde.

Škoda, mohlo byť všetko inak, pretože posledných päť minút I. polčasu patrilo Slovincom. To, čo nahodil Mlakar v 40. min ho bude strašiť ešte dlho, pretože z metra nedoťukol do prázdnej brány po závare pred Rodákom, v 43. min Iličič skvele prehodil za náš defenzívny val Stojanovičovi a ten sám proti slovenskému brankárovi nezadržateľne skóroval – 1:1. A tesne pred polčasovým hvizdom Štulac ešte preveril Rodáka, či už nie je v šatni, našťastie nebol.

Slovenská reakcia sa dostavila krátko po návrate z kabín, z prvého rohu poslal Hamšíkpresný center, Kucka v správnej chvíli nabehol na správne miesto, hlavou poslal loptu do brvna. Ešte sme ani nedoľutovali, že nám šťastie nepraje a už sme ďakovali, že ho máme, lebo Mlakarovi chýbal kúsok, aby prihrávku sprava doklepol z blízka do siete. A o šesť minút, keď po šikovnom prestrčení do šestnástky pálil Lovrič len do bočnej siete.

Sokolom sa tiež remíza málila. Náš druhý gól mal na hlave Škriniar po ďalšom výbornom centri Hamšíka, v ideálnej pozícii i vzdialenosti neupratal loptu medzi žrde, škoda.

Domáci pritvrdili v súbojoch a ťažili z našich nepresných odkopov od vlastnej šestnástky, Lovrič sa tak dostal k strele, ktorá mohla byť nebezpečnejšia ako bola.

Rovnako ako keď si Mak narazil so Strelcom a mal na nohe naše víťazstvo, ale jeho strele chýbala potrebná razancia aj umiestnenie, takto si s loptou Oblak poradil a keď si Mak v nadstavenom čase po zákroku Blažiča pýtal pokutový kop, rozhodca mlčal. 

Zápas sa skončil remízou, ktorá je vlasne spravodlivá. Mohli sme ho vyhrať, mohli sme ho prehrať, Slovinci sa báli, že ho prehrajú a nahnali nám chvíľami strach, že ho vyhrajú. Aj to je futbal.

HLAS PO ZÁPASE

ŠTEFAN TARKOVIČ (tréner Slovenska): „Chceli sme v zápase uspieť, to znamená vyhrať. Vzhľadom na počet našich šancí a že boli čistejšie ako tie domácich sa nám remíza máli. Prevláda teda pozitívne hodnotenie nášho výkonu, škoda, že nie víťazné. Ak by sme dali gól na 2:0, to by zápas zlomilo v náš prospech definitívne. Gól sme dali po veciach, ktoré robíme, ktoré si na tréningoch pripravujeme, aj keď zas musím povedať, že času na robotu je teraz naozaj málo. Zaťaženosť niektorých hráčov v rýchlom zápasovom tempe je enormná, Schranz hral v krátkom čase tretí, Hamšík štvrtý. Zmena, o ktorej sme nielen hovorili, bola vo viacerých herných komponentoch, dnes je potrebná agresívna, rýchla, kolmá akcia, napokon práve z takej sme dali gól a z takých sme si vytvárali tie šance. Potešila ma aj reakcia v kabíne, keď Hamšík mobilizoval spoluhráčov slovami, že hráme za všetkých, aj tých, čo sú na tribúne. Pre mňa sú všetci členovia kádra rovnocenní. Sme v kontakte s príslušnými autoritami u nás aj na UEFA, aby sme doriešili situáciu okolo brankára Kuciaka ku všeobecnej spokojosti.“

Slovinsko
01.09.2021
18:45
Ľubľana (Stadion Stožice)
1 - 1
(1:1, 0:0)
Ukončené
Muži A

Priebeh stretnutia0'
1. polčas
Začiatok - 1. polčas
18:45
32'
Gól z hry
Róbert Boženík
Muži A
Gól z hry
Gól z hry
Petar Stojanovič
Slovinsko
Gól z hry
42'
NaN'
1. polčas
Koniec - 1. polčas
19:30
45'
2. polčas
Začiatok - 2. polčas
20:45
Jan Mlakar
Slovinsko
Striedajúci hráč: Domen Črnigoj
57'
64'
Vladimír Weiss
Muži A
Striedajúci hráč: Róbert Mak
Josip Ilicic
Slovinsko
Faul
66'
Miha Zajc
Slovinsko
Striedajúci hráč: Adam Gnezda Čerin
70'
Leo Štulac
Slovinsko
Striedajúci hráč: Jon Gorenc Stankovič
70'
76'
Ivan Schranz
Muži A
Striedajúci hráč: David Strelec
76'
Róbert Boženík
Muži A
Striedajúci hráč: Martin Koscelník
Benjamin Šeško
Slovinsko
Striedajúci hráč: Andraž Sporar
83'
Sandi Lovrič
Slovinsko
Striedajúci hráč: Jaka Bijol
83'
90'
Juraj Kucka
Muži A
Striedajúci hráč: Ondrej Duda
Adam Gnezda Čerin
Slovinsko
Faul
90+3'
90+5'
Ondrej Duda
Muži A
Faul
73'
Ivan Schranz
Muži A
Faul
NaN'
2. polčas
Koniec - 2. polčas
21:30

Slovinsko

Domáci1
Jan Oblak
17
Miha Mevlja
20
Petar Stojanovič
Gól z hry - 42'
3
Jure Balkovec
4
Miha Blažič
7
Josip Ilicic
66'
10
Miha Zajc
70'
8
Sandi Lovrič
83'
14
Leo Štulac
70'
21
Jan Mlakar
57'
11
Benjamin Šeško
83'

Náhradníci12
Vid Belec
16
Igor Vekič
2
Nejc Skubic
5
Aljaž Struna
23
Jon Gorenc Stankovič
18
Mario Jurčevič
6
Jaka Bijol
15
Damjan Bohar
22
Adam Gnezda Čerin
93'
9
Andraž Sporar
19
Luka Zahovič
13
Domen Črnigoj

Realizačný tímMatjaž Kek
Tréner

Muži A

Hostia2
Peter Pekarík
14
Milan Škriniar
19
Juraj Kucka
90'
9
Róbert Boženík
Gól z hry - 32'
76'
18
Ivan Schranz
76'
73'
3
Jakub Holúbek
5
Ľubomír Šatka
1
Marek Rodák
22
Stanislav Lobotka
17
Marek Hamšík
7
Vladimír Weiss
64'

Náhradníci4
Martin Valjent
16
Dávid Hancko
13
Patrik Hrošovský
20
Róbert Mak
10
Tomáš Suslov
11
Matúš Bero
21
David Strelec
8
Ondrej Duda
95'
15
Martin Koscelník
23
František Plach
6
Erik Jirka

Realizačný tímPaedDr. Štefan Tarkovič
Tréner
Marek Mintál
Asistent trénera 1
Samuel Slovák
Asistent trénera 2
Miroslav Seman
Tréner brankárov
Vladimir Pener
Lekár
Mário Prelovský
Masér
Mgr. Martin Rusňák
Kondičný tréner
Róbert Tomaschek
Vedúci družstva
Ján Baťalík
Lekár
Marián Drinka
Fyzioterapeut
Peter Hečko
Fyzioterapeut
Martin Nozdrovický
Fyzioterapeut
Ján Beniak
Kustód
Marek Košáň
Kustód
Mgr. PhD. Michal Slyško PhD.
Videoanalytik

Miesto konania-
Vojkova cesta 100, Ľubľana

Značky