NADÁCIA SFZ – Napíšte nám príbeh a zažite prázdniny snov so ŠKOLOU FUTBALU


zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Nadácia SFZ v rámci projektu „Pomôžme spolu“ podporuje deti zo sociálne znevýhodnených pomerov. Chlapci a dievčatá budú môcť aj v tomto roku počas letných prázdnin navštíviť futbalové kempy pod gesciou o.z. AKTIVITY PRO, ktoré zastrešuje projekt ŠKOLA FUTBALU. Deti vyberá Správna rada Nadácie SFZ na základe vašich odoslaných príbehov, termín odoslania je do 11. júna 2023. Napíšte nám váš príbeh a pomôžte deťom vo svojom okolí zažiť futbalové prázdniny snov.

Futbalový projekt ŠKOLA FUTBALU počas sedemročného obdobia svojej existencie zorganizovalo letné futbalové kempy, do ktorých zavítalo celkovo viac ako 5000 detí vo veku 5 – 15 rokov. V minulom roku navštívilo letné kempy 1145 detí, o bohatý futbalový a spoločenský program pre chlapcov a dievčatá sa pravidelne stará stovka trénerov a animátoriek.

Od prvotnej myšlienky, kedy sme založili projekt „ŠKOLA FUTBALU, ubehlo 8 rokov. Za ten čas sa nám podarilo pritiahnuť deti k futbalu vďaka našim futbalovým kempom už takmer vo všetkých kútoch Slovenska. Nezaspávame však na vavrínoch a aktívne vyhľadávame aj nové lokality, aby sme sprístupnili futbal čo najväčšej skupine detí. Našim cieľom je priniesť túto možnosť aj do lokalít, kde sme doteraz nepôsobili a kde deti nemajú až toľko možností športového vyžitia. Okrem letných futbalových kempov sme tiež organizátorom futbalových turnajov pre deti a mládež,“ hovorí predseda občianskeho združenia AKTIVITY PRO a spoluzakladateľ projektu Július Sauer.


zdroj: SFZ

Naším poslaním je podpora mládežníkov a to nielen na elitnej úrovni, ale aj na tej amatérskej. Nakoniec, futbal je hra pre všetkých. Myslíme pritom aj na chlapcov a dievčatá, ktoré to mali a majú v živote v porovnaní s rovesníkmi o čosi ťažšie. Aj preto sme v minulom roku uvítali záujem zástupcov Nadácie SFZ o spoluprácu a radi privítame počas leta deti, ktoré „nominuje“ SFZ na základe príbehov ľudí z ich okolia aj v tomto roku,“ dodal Július Sauer.

Na čo sa môžu deti v rámci letných futbalových kempov tešiť? Okrem futbalových tréningov pod vedením skúsených trénerov je to aj atraktívny spoločenský program mimo zelených trávnikov. „Program kempov a náročnosť tréningov sa v spolupráci s trénermi snažíme pripraviť tak, aby boli primerané veku a výkonnosti dieťaťu. Je pre nás dôležité, aby každé dieťa absolvovalo celý týždeň s úsmevom na tvári. Trik je hlavne v aktivitách spojených so zábavou, na ktorých sa každé dieťa môže zlepšiť svojim vlastným tempom. Prostredníctvom hravej formy sa u detí snažíme budovať lásku k pohybu a samozrejme k futbalu. Čím vyššia je snaha a motivácia hráčov v tréningu, tým väčší je náš dôraz na zlepšenie ich futbalových zručností,“ vysvetľuje Michal Kováč.


zdroj: skolafutbalu.sk

Ako sme sa mohli dozvedieť, deti počas kempov čaká bohatý program. Organizátori ŠKOLY FUTBALU využívajú v danom období všetky dostupné možnosti ako deti obohatiť vedomosťami, zážitkami a novými skúsenosťami. V Bratislave deti pravidelne navštevujú Sieň slávy slovenského futbalu, kde sa dozvedia o histórii futbalu a kvízovými otázkami súťažia o podpiskarty slovenských reprezentantov a ďalšie cenné suveníry. V Tatranskej Lomnici sa deti môžu tešiť na bobovú dráhu, v Košiciach na návštevu ZOO, v Lipanoch na kúpalisko s toboganmi, či v Banskej Bystrici na horskú túru s opekačkou.

V duchu nášho oficiálneho sloganu „Zaži prázdniny snov“ sa snažíme ponúknuť deťom to najlepšie, čo daný región ponúka. Okrem vami menovaných atrakcií sú to teda aj výlety do prírody, opekačky, návštevy kúpalísk, návštevy jumping arén a ďalších atraktívnych miest. Pointou našich letných kempov nie je len rozvíjať deti po športovej stránke, ale tiež vytvoriť podmienky a poskytnúť im priestor pre zábavu, relax a nadviazanie nových kamarátskych vzťahov,“ zhrnul aktivity predseda o.z. Július Sauer.


zdroj: SFZ

Viac o aktivitách o.z. ŠKOLA FUTBALU sa môžete dozvedieť na webovom sídle https://www.skolafutbalu.sk/o-nas/

Správna rada Nadácie SFZ vyberie na základe vyplneného formulára a opisu 11. júna 2023 15 uchádzačov, ktorí najviac potrebujú našu pomoc a budú môcť zavítať do jedného z letných futbalových kempov v rámci celého Slovenska podľa vášho výberu. Pri odosielaní formulára je potrebné uviesť vaše kontaktné údaje, aby sme sa s vami, v prípade výberu, mohli skontaktovať.

KONTAKTNÝ FORMULÁR NÁJDETE TU: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEbe7swO0gocW1ZSVKx3McYH9r40Q1yKqffZwcvMErVh951g/viewform


zdroj: SFZ

Značky