Nadácia SFZ podporila mládežníckeho reprezentanta, Rehušovi odovzdal výstroj Haraslín

Nedeľa, 23.8.2020 06:45 | Posledná aktualizácia 23.8.2020 07:30

BRATISLAVA (SFZ) - Nadácia SFZ pokračuje v odovzdávaní športového výstroja a finančných  poukážok mladým futbalistom a futbalistkám v rámci projektu „Pomôžme spoločne“.

Po návšteve na východe Slovenska sme v priebehu tohto týždňa tentoraz navštívili mladých futbalistov v dvoch bratislavských kluboch. Mládežníckemu slovenskému reprezentantovi do 16 rokov Milanovi Šimonovi Rehušovi odovzdal športový výstroj Lukáš Haraslín, z nových kopačiek a ďalšieho výstroja sa tešil tiež 8-ročný prípravkár klubu SDM Domino Peter Basoš.

Nie každý z nás má na štartovej čiare rovnaké podmienky, niekomu nadelí osud viac, niekomu menej.  Nie najideálnejšie okolnosti vedia mladých ľudí zoceliť, ostatných často prinútia zamyslieť sa a pomôcť v rámci svojich možností. Platí to aj o Milanovi Šimonovi Rehušovi, hráčovi ŠK Slovan Bratislava U17, ktorého príbeh nám priblížil jeho tréner Ivan Ferko. „Reagoval som na výzvu vašej nadácie, vážim si, že ste sa rozhodli Miňovi  pomôcť. Je to dobrý chlapec a veľký talent slovenského futbalu,“ pochválil svojho zverenca, ktorý si užíval prekvapenie v podobe vzácnej návštevy. Športový výstroj mu odovzdával člen reprezentačného kádra a v mladosti hráč Slovanam Lukáš Haraslín.

V tomto areáli som po veľmi dlhej dobre, už to bude možno dobrých desať rokov. Tu, na tomto ihirsku, na dvojke, sme behávali päťdesiat päťdesiatok,“ spomínal na dorastenecké časy a ukazoval na jedno z ihrísk na Rapide v Prievoze populárny „Šulo“. Pred odletom do Talianska si našiel čas, aby prišiel a povzbudil mladého futbalistu. „Pre dobrú vec vždy veľmi rád,“ povedal krátko po stretnutí s Milanom.

A kto je Milan Šimon Rehuš? V reprezentácii do 15 rokov stihol odohrať v minulom roku 7 zápasov a v októbri si pripísal premiérový reprezentačný gól do siete Slovinska. Medzitým sa posunul o kategóriu vyššie a figuruje v nominácii trénera SR 16 Branislava Fodreka na kontrolný zraz v Šamoríne. Ten štartuje práve dnes. „Milana poznám veľmi dobre, je to mladý hráč s veľkým potenciálom, s veľkým talentom, technik, kratívny hráč s vynikajúcou ľavačkou. Vo svojej kategórii je nadpriemerný, no čaká ho ešte dlhá futbalová cesta. Ak sa mu vyhnú zranenia, ak bude na sebe tvrdo pracovať, nastaví si dobre hlavu, bude mať trochu šťastia a dá futbalu všetko čo si futbal vyžaduje, má všetky predpoklady okúsiť raz veľký futbal,“ povedal na adresu mladého stredopoliara Slovana tréner Fodrek.

Milan Šimon Rehuš v hornom rade piaty zľava, s číslom 8 v drese slovenskej reprezentačnej 15-ky.
Milan Šimon Rehuš v hornom rade piaty zľava, s číslom 8 v drese slovenskej reprezentačnej 15-ky.

Radosť sme priniesli aj o niekoľko ulíc ďalej, potešenie z výstroja a nových kopačiek neskrýval 8-ročný hráč prípravky SDM Domino Peter Basoš. O jeho príbehu sme sa dozvedeli vďaka trénerovi Štefanovi Ďurajkovi. „Pre Peťa to veľa znamená, vďaka za vašu pomoc“, vítal nás krátko po príchode a už onedlho pomáhal, spolu so športovým riaditeľom mládeže Patrikom Bachom, mladému vysmiatemu futbalistovi zaviazať si šnúrky na nových kopačkách. Tie sa dostali do akcie hneď na prvom tréningu a pevne veríme, že to budú gólové „strelky“.

Nadácia SFZ poskytne v rámci projektu „Pomôžme spoločne“ 31 klubom a mládežníkom z celého Slovenska športový výstroj a finančné poukážky na nákup športového výstroja v hodnote 12 720 eur, partnerom projektu je DEMI šport, s. r. o.

Nové kopačky otestoval hneď na prvom tréningu 8-ročný hráč prípravky SDM Domino, Peter Basoš.
Nové kopačky otestoval hneď na prvom tréningu 8-ročný hráč prípravky SDM Domino, Peter Basoš.
Nadácia SFZ podporí v rámci projektu "Pomôžme spoločne" deti a mládež z celého Slovenska.
Nadácia SFZ podporí v rámci projektu "Pomôžme spoločne" deti a mládež z celého Slovenska.
Peter Zeman

Značky