Nový tréner juniorských družstiev Jelšic – Chceme byť úspešní | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

Nový tréner juniorských družstiev Jelšic – Chceme byť úspešní

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Ženské juniorské reprezentačné výbery spoznali meno svojho nového trénera. Na lavičky družstiev do 15, 17 a 19 rokov sa postaví Jozef Jelšic.

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Ženské juniorské reprezentačné výbery spoznali meno svojho nového trénera. Na lavičky družstiev do 15, 17 a 19 rokov sa postaví Jozef Jelšic.

Jozef Jelšic si vyskúšal, ako chutí trénersky chlebík pri reprezentačnom kormidle už v uplynulých mesiachoch. Najskôr v apríli s výberom do 15 rokov odohral dva prípravné zápasy proti rovesníčkam z Česka. V Dunajskej Lužnej vyhrali Jelšicove zverenkyne 2:1, v odvete v Hodoníne sa z triumfu 3:1 tešili súperky. Rodák z Topoľčian následne okúsil aj prácu s reprezentantkami do 17 rokov, s ktorými v máji absolvoval kontrolný zraz. Na týchto akciách však bol iba ako dočasne poverený hlavný tréner, po tom ako Slovenský futbalový zväz ukončil po vzájomnej dohode spoluprácu s trénerom Branislavom Petrovičom. Až na poslednom zasadnutí vymenoval výkonný výbor (21. júna 2018 – pozn.) Jelšica za riadneho hlavného trénera dievčenských juniorských výberov.
„Bolo to náročné rozhodovanie, dvanásť rokov som totiž pôsobil v Nitre a ťažko sa opúšťa mieste, kde ste tak dlho. Reprezentácia sa však neodmieta, ponuka viesť národný výber neprichádza každý deň. Trénovať repre je pre mňa veľká výzva. Som veľmi rád, že som dostal možnosť byť na reprezentačnej lavičke a na prácu sa veľmi teším,“ povedal Jozef Jelšic pre futbalsfz.sk, ktorý má s dievčenským futbalom skúsenosti. „V Nitre na klubovej som trénoval baby. Takže vedel som, čo táto práca obnáša. Teraz to bude o niečom inom, lebo pozícia trénera v klube a v reprezentácii je odlišná. S babami je iná práca ako s chalanmi,“ skonštatoval Jelšic, ktorý naposledy viedol juniorov Nitry do 15 rokov.

Bývalý ligový futbalista Nitry, Košíc, Ružomberka i Púchova patrí medzi mladých a ambicióznych trénerov. S akým cieľom prichádza na reprezentačnú lavičku? „Základný cieľ je, že chceme byť úspešní. Chceme dvihnúť úroveň ženského reprezentačného futbalu. Chceme uspieť v kvalifikácii, aby sme sa možno kvalifikovali aj na záverečný turnaj jednej z kategórií,“ vyhlásil kouč. Jelšic na reprezentačnej stoličke zarezáva aj počas leta. V tomto týždni absolvuje v Bardejove brankársky kemp s reprezentantkami z mládežníckych kategórií.

Značky