PREZIDENTSKÝ POHÁR – Bytča vyhrala finále, z trofeje sa teší aj Viktor Pečovský

Streda, 17.5.2023 17:34 | Posledná aktualizácia 17.5.2023 20:14

POPRAD (SFZ) – V premiérovom finále Prezidentského pohára si vybojovali zlaté medaily, trofej pre víťaza a finančnú odmenu 5000 eur hráči MFK Bytča. Tí si v dnešnom stretnutí v Národnom tréningovom centre v Poprade poradili s futbalistami TJ ŠM Dulova Ves 4:1.

Skóre otvorili v 8. min Bytčania. Peter Puček poslal z otočky loptu do päťky, v nej sa dostal pred súperovho obrancu Tomáš Podmalík a poslal ju za bránkovú čiaru – 1:0.

V 25. min bolo 1:1. Loptu do šestnástky dostal Erik Kapraľ, nikto z obrancov Bytče ho nedostúpil. Kapraľ sa odhodlal k strele a jeho pokus zastavila až sieť.

Viac gólov v prvom dejstve nepadlo.

V 66. min zahrávala Bytča priamy kop z dobrej pozície. Do lopty sa oprel Róbert Petruš a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:1

O tri minúty neskôr sa opäť tešili hráči Bytče. Zo strany zahrali ďalší priamy kop, pokus tečoval do bránky Tomáš Podmalík, ktorý oslavovval druhý presný zásah – 3:1.

Druhopolčasový gólostroj Stredoslovákov pokračoval. V 78. min sa lopta po osi Pečovský, áno bývalý reprezentant a niekdajší hráč MŠK Žilina – Serediuk dostala k Petrovi Pučkovi. Útočník Bytče zvýšil na konečných 4:1.

Pečovský tak k dvom majstrovským titulom v najvyššej súťaži a jednému v Slovenskom pohári pridal aj triumf v Prezidentskom pohári.

MARTIN GOMBÁR (tréner TJ ŠM Dulova Ves): „Gratulujem súperovi, odohral výborný zápas. My sme mali ťažkú sezónu, nemáme taký široký káder. Mohli sme to zvládnuť aj lepšie, dostali sme lacné góly, to nás zložilo. Ďakujem mojim chlapcom za toto finále, je to krásny zážitok.“

VIKTOR PEČOVSKÝ (hráč MFK Bytča): „Prvý polčas sme boli jasne lepší, nevyužili sme veľa šancí. Druhý bol vyrovnanejší, ale pomohli sme si štandardnými situáciami a záver sme skúsene dohrali. Víťazstvo v tomto pohári má svoju váhu, aj keď je to súťaž pre amatérov. Vážim si všetky moje trofeje.“