PREZIDENTSKÝ POHÁR - Látky naplnili na finále v Poprade už tri autobusy

Utorok, 7.5.2024 07:15 | Posledná aktualizácia 7.5.2024 11:20
Prezidentský pohár - TJ Družstevník Látky.jpg
TJ Družstevník Látky.
autor: Marián Bazala - www.bazala.sk

BRATISLAVA (SFZ) - Prezidentský pohár šprintuje do cieľovej rovinky druhého ročníka. Očakávané finále sa bude hrať v stredu 8. mája v Národnom tréningovom centre v Poprade.

Všetka pozornosť v bitke o najlepšie dedinské mužstvo sa bude počas sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom sústrediť na oboch finalistov - TJ Družstevník Látky a OŠK Pribiš smerujú pod Tatry vo výbornej nálade. Mobilizácia fanúšika v Látkach vzbudzuje veľký rešpekt, v tejto chvíli sú na Podpoľaní naplnené už tri autobusy.

„Ešte po postupe v druhom kole nám sponzor nášho klubu Ján Segeč povedal, že keď postúpime do finále, tak zaplatí toľko autobusov, koľko bude treba. Naši fanúšikovia aj fanúšičky sú skvelí, neskutoční,“ teší sa z veľkej eufórie v dedine starosta Mário Kubiš. „Ďalší ľudia pôjdu do Popradu po vlastnej osi, manželky hráčov a deti cestujú autobusom s mužstvom, budú tam hádam celé Látky,“ smeje sa starosta, ktorý je - verte alebo nie - aj kapitánom mužstva! „Finále Prezidentského pohára je pre nás všetkých obrovským zadosťučinením za tvrdú prácu, ktorú sme odvádzali v posledných rokoch a teraz sa dostavili výsledky. Veľkú zásluhu na našom úspechu má vedenie klubu, ktoré vytvára vynikajúce podmienky a osobitnou kapitolou sú naši tréneri František Novodomec a Mário Tazberík, ktorí majú najväčšiu zásluhu na tom, ako je mužstvo pripravené na každý zápas.“

Prezidentský pohár - TJ Družstevník Látky.jpg
Útočník TJ Družstevník Látky Mário Kurák má formu ako hrom, najlepší strelec VI. C ligy Stredoslovenského futbalového zväzu má na svojom konte v doterajšom priebehu súťaže 29 gólov!
autor: Marián Bazala - www.bazala.sk

Apríl finišovali Látky prehrou v VI. C lige Stredoslovenského futbalového zväzu, kormidelníci lídra súťaže si ale ťažkú hlavu zo straty bodov nerobili. „Pozrite, aspoň sme získali zaujímavú skúsenosť. Nič sa nedeje, po zápase sme išli dokonca celé mužstvo na svadbu, lebo sme partia,“ hovoril za trénerský tandem František Novodomec. „Všetko naše snaženie smerujeme k finále Prezidentského pohára, udržujeme vysokú tréningovú morálku mužstva, atmosféru aj kondíciu, rozvíjame individuálne činnosti jednotlivca aj herné kombinácie, čiže činnosti, ktoré vytvárajú rozdiel na ihrisku. Rovnako máme informácie o súperovi tak, ako ich majú oni o nás, taktika bude hrať veľkú úlohu, viac nateraz neprezradíme,“ skrýval František Novodomec myšlienkové pochody.

Dobrú náladu si Látky spravili cez víkend víťazstvom 6:0 nad Selcami. Starostu aj kapitána Látok Mária Kubiša sme podpichli otázkou, či prezradí prémie za víťazstvo. „Prečo nie? Slovenský futbalový zväz vypísal odmenu vo výške 5 000 € a takú istú sumu sme dali do pľacu aj my, čiže bude o čo hrať. Prémia je ale až na druhom mieste, my totiž víťazstvo v Prezidentskom pohári staviame aj nad prípadný úspech v šiestej lige, ktorú máme tiež rozbehnutú na postup. Snívame krásny sen, uvidíme, ako to dopadne,“ dodal starosta-kapitán Mário Kubiš s dôvetkom, že aj touto cestou chce poďakovať všetkým sponzorom, ktorí podporujú futbal v Látkach.

Finále sa usktoční v stredu 8. mája o 15:00 v Národnom tréningovom centre v Poprade. Priamy prenos môžete sledovať na FutbalnetTV.

Prezidentský pohár - TJ Družstevník Látky.jpg
Zápas 18. kola VI. C ligy TJ Družstevník Látky – MFK Spartak Hriňová (8:0) pred takmer päťsto divákmi náramne chutil hetrikovému strelcovi domácich Jánovi Kubišovi (s číslom 18).
autor: Marián Bazala - www.bazala.sk

Značky