REGION’S CUP – Víťazom opäť Výber Západu

Piatok, 18.11.2022 19:23 | Posledná aktualizácia 18.11.2022 20:05

autor: Andrej Fišan

TATRANSKÁ LOMNICA (SFZ) – Region’s Cupu – najlepším futbalovým amatérom, naďalej na Slovensku vládne výber Západoslovenského futbalového zväzu, ktorý turnaj vyhráva nepretržite od sezóny 2015/16. Západniari tentoraz vo finále zdolali Výber BFZ po jedenástkovom rozstrele. Reprezentanti ZsFZ si tak vybojovali miestenku na kvalifikačný medzinárodný turnaj, kde sa bude bojovať o postup na záverečný šampionát Region‘s Cupu.

V prvý hrací deň boli na programe dva zápasy, ich víťazi si vybojovali miestenku vo finále, zdolaní hrali v stretnutí o 3. miesto. Výber ZsFZ otočil duel s mužstvom VsFZ, do finálového duelu sa prebojoval po víťazstve 2:1. Druhým finalistom bol Výber BFZ, ktorý zdolal tím SsFZ 2:0.

Druhý hrací deň sa začal zápasom o 3. miesto, ktoré napokon obsadil Výber SsFZ, ten zdolal hráčov VsFZ. Duel, ktorý sa v riadnom hracom čase skončil 2:2, mal vyvrcholenie v jedenástkovom rozstrele – 5:4 ho vyhrali Stredoslováci.

Aj finálové stretnutie malo rovnaký vývoj. Meranie síl medzi BFZ a ZsFZ sa po riadnom hracom čase skončil 2:2. Bratislavčania viedli už 2:0, Výber Západu sa nevzdal, stav vyrovnal a napokon jedenástkovú lotériu vyhral 4:3.