logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

SFZ / DVS – Junior Bratislava ovládol Futbalový festival pri príležitosti Medzinárodného dňa nepočujúcich

Utorok, 19.9.2023 13:26 | Posledná aktualizácia 19.9.2023 16:10

autor: Deaflympijský výbor Slovenska , zdroj: Facebook Deaflympijský výbor Slovenska

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský futbalový zväz a Deaflympijský výbor Slovenska zorganizovali počas uplynulého víkendu, pri príležitosti Medzinárodného dňa nepočujúcich, Futbalový festival.

Na turnaji si zmeralo sily päť tímov Novomestský športový klub Bratislava „A“, Novomestský športový klub Bratislava „B“, Junior Bratislava, Športový klub Trnava a Deaf Ukrajina (výber z Ukrajiny). V desiatich zápasoch padlo spolu 36 gólov. Víťazom sa stali hráči družstva Junior Bratislava, ktorý počas dňa zdolali Deaf Ukrajina 1:0, rovnakým výsledkom sa skončil ich zápas s Novomestským športovým klubom Bratislava „A“, nad jeho rezervou triumfovali 6:0 a nerozhodne 1:1 sa rozišli s ŠKN Trnava.

Na ďalších priečkach sa postupne umiestnili: Novomestský športový klub Bratislava „A“, ŠKN Trnava, Deaf Ukrajina a Novomestský športový klub Bratislava „B“.

„Deaflympijský výbor Slovenska bol s atmosférou a organizáciou podujatia spokojný, škoda nižšej účasti družstiev. Aj o rok by sme chceli participovať na tomto podujatí v rámci Medzinárodného dňa nepočujúcich, ktorý sa bude konať v septembri 2024 v Nových Zámkoch. Teší nás sa aj to, že sa nám podarilo zložiť mužstvo z ukrajinských hráčov,“ zhodnotila pre futbalsfz.sk generálna sekretárka Deaflympijského výboru Slovenska Milena Fabšičová.

Prehľad výsledkov

ŠKN Trnava – NMŠK BA „A“ 0:2
Junior BA – Deaf Ukrajina 1:0
NMŠK BA „B“ – ŠKN Trnava 0:5
NMŠK BA „A“ – Junior BA 0:1
Deaf Ukrajina – NMŠK BA „B“ 4:0
ŠKN Trnava – Junior BA 1:1
Deaf Ukrajina – NMŠK BA „A“ 1:4
Junior BA – NMŠK BA „B“ 6:0
ŠKN Trnava – Deaf Ukrajina 6:2
NMŠK BA „B“ – NMŠK BA „A“ 0:2

Konečné poradie

1. Junior Bratislava
2. Novomestský športový klub Bratislava „A“
3. ŠKN Trnava
4. Deaf Ukrajina
5. Novomestský športový klub Bratislava „B“

Branislav Sarňák

Značky