logo
Reprezentácia

SFZ – Mládežnícke kontrolné zrazy, tréner Macek: Chlapci prišli s pozitívnou energiou


autor: SFZ, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – V popradskom NTC si počas tohto týždňa rozložili tréningové stany slovenské mládežnícke reprezentácie v kategóriách do 16, 17, 18 a 19 rokov. Futbalisti zaberali pod dohľadom trénerského tímu, ktorý tvorili Jaroslav Kentoš (U21) s asistentom Tiborom Goljanom, Stanislav Macek (U19), Albert Rusnák st. (U18), Marek Bažík (U17), Branislav Fodrek (U16), Martin Žamba (U15) a tréneri brankárov Miroslav Hýll s Tomášom Čechovičom a Ivom Pilipom.

V prvej polovici týždňa mali kontrolný zraz výbery do 18 a 19 rokov. „Chlapci prišli s pozitívnou energiou a dobre pripravení. Čo sa týka fyzickej pripravenosti, s tým sme nemali žiadne problémy. Dobré znamenie je, že sa nám nikto nezranil, aj keď sme trénovali vo vyššej intenzite. Ich a aj nás práca bavila,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner U19 Stanislav Macek. Hráči sa počas tréningov delili do skupín na brankárov, obrancov, stredopoliarov a útočníkov. „Mali sme to dobre rozdelené. Hodnotím to pozitívne a už sa teším na ďalší kemp. Chlapci ukázali svoju kvalitu, dvoch som dokonca ani nepoznal. Aj to je dobrý signál ku kvalifikácii, ktorá nás čaká o štyri mesiace,“ vravel Macek.

Prvé kontakty s novotvoriacou sa reprezentáciou do 18 rokov má tréner Albert Rusnák. „Pre mňa sú z toho pohľadu zrazy špecifickejšie, keďže hráčov ešte spoznávam a to po futbalovej a aj ľudskej stránke. Pre mňa je to veľmi dôležité do dvojročnej práce, ktorá nás čaká,“ uviedol Rusnák. Ten počas hráčskej kariéry bol útočníkom. „Aj počas týchto kontrolných zrazov som mal na starosti ofenzívnych hráčov. Vyžívam sa v tom, viem presne, čo hráči potrebujú. Teší ma, že sme tu mali napríklad aj Chrisa Velikého z West Hamu. Toho by sme tu mali ťažko, ak by nebola korona,“ konštatoval. Albert Rusnák je historisky prvým strelcom v najvyššej slovenskej súťaži. „(smiech) To neriešim, či to hráči vedia. Milujem tréningy, keď mám na starosti šesť či sedem hráčov a môžem sa do detailov im venovať,“ povedal Rusnák.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Od stredy do soboty zaberajú v Poprade reprezentanti v kategóriách do 16 a 17 rokov. „Niektorí hráči prišli po dovolenkách s tréningovým výpadkom, ale mali obrovskú chuť do futbalu. Ten im aj zásluhou výpadku počas korony naozaj veľmi chýbal. Chlapci chcú trénovať, dokonca ich občas musíme až brzdiť, lebo majú obrovskú motiváciu. Pevne veríme, že sa aj naďalej budú zlepšovať,“ vravel tréner výberu do 16 rokov Branislav Fodrek.

V nominácii mali tréneri 24 futbalistov. „Z každej kategórie tu máme desať hráčov do poľa plus dvoch brankárov. Na tréningoch sa hráči zameriavajú na svoje hráčske funkcie a ich rozvoj, trénujú po skupinách. Detailnejšie sa môžeme venovať veciam, na ktoré počas zrazov, keď máme zápasy, nie je čas,“ priblížil tréner U17 Marek Bažík. Ako vyzerá komunikácia medzi trénermi a príprava na tréningy počas zrazu? „Počas júnového zrazu v Senci sme vychytali muchy. Komunikácie je výborná, za každú kategóriu je zodpovedný daný tréner. Pred každým tréningom máme míting, na ktorom si povieme, čo sa bude diať, a kto ide s ktorým trénerom. Fungujeme veľmi dobre,“ povedal Bažík.

Značky