SFZ – Testy na koronavírus dopadli výborne


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Pred septembrovými reprezentačnými stretnutiami absolvovali v pondelok členovia realizačného A-tímu, dvadsaťjednotky a ďalší zamestnanci SFZ, ktorí sa budú podieľať na organizácii zápasov, testovanie na COVID-19. Všetky testy boli negatívne. Testovanie pripravila v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom spoločnosť AGEL SK.

Testovanie vyplýva z protokolu UEFA Return to play, ktorý stanovuje, ako majú členovia tímov postupovať v čase koronakrízy a kedy majú byť počas asociačných termínov pred zápasmi testovaní. „V pondelok (24. augusta) v sídle SFZ otestovali zástupcovia spoločnosti AGEL SK viac ako tridsať ľudí. Tí čo sa nemohli prísť otestovať do Bratislavy, si musia zabezpečiť vlastné testovanie a následne nám výsledky poslať. Protokol Return to play odporúča, aby sa prvotné testovanie uskutočnilo štrnásť až desať dní pred zápasom, čo sme absolvovali. Hráči musia prísť na zraz s vlastným negatívnym testom. Následne sa budú reprezentanti, členovia realizačných tímov a organizačný tím testovať tri alebo dva dni pred zápasom. Výsledky testov by sme mali mať do 24 hodín,“ povedala riaditeľka medzinárodného a organizačného úseku SFZ Lenka Gazdíková. Tá na druhý deň mohla informovať, že všetky testy boli negatívne.

Zdravotnícky personál odoberal testovaným vzorky z nosa a nosohltana do špeciálnej odberovej súpravy. Najvhodnejšie je robiť testy ráno nalačno, testované osoby by nemali pred tým jesť a piť ani používať kloktadlá, zubnú pastu alebo iné dezinfekcie, nesmú pred odberom vzorky fajčiť ani elektronické cigarety, nesmú žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla.

Značky