logo
Reprezentácia

SFZ – Tréner Marek Bažík ukončil pôsobenie pri mládežníckych reprezentáciách

Piatok, 5.1.2024 14:20 | Posledná aktualizácia 5.1.2024 14:22
Marek Bažík odchádza s potleskom zo služieb SFZ a mládežníckych reprezentácií.
Marek Bažík odchádza s potleskom zo služieb SFZ a mládežníckych reprezentácií.
autor: TASR/LUKÁŠ GRINAJ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Tréner mládežníckych reprezentácií, naposledy pri družstve do 15 rokov, Marek Bažík po vzájomnej dohode končí s prácou pre Slovenský futbalový zväz.

„SFZ sa dohodol na ukončení spolupráce s Marekom Bažíkom k 31. decembru 2023. Pred niekoľkými týždňami nás tréner informoval, že dostal ponuku z klubového mužského futbalu a inicioval osobné stretnutie, aby vyriešil svoje ďalšie kroky v trénerskej brandži. Po ňom sme dospeli k spoločnému výsledku, že naše cesty sa pre túto chvíľu rozdelia. Ďakujem mu aj v mene kolegov nielen z technického úseku zväzu za roky dobrej a poctivej práce pri mládežníckych tímoch, želáme mu úspešný ďalší krok a verím, že naše pracovné aktivity sa budú navzájom pretínať a naďalej budeme spolupracovať pre slovenský futbal,“ vyjadril sa technický riaditeľ SFZ Roman Pivarník. Príslušný úsek a kompetentní ľudia zo SFZ v blízkej dobe dotiahnutie obsadenie postu trénera reprezentačnej pätnástky, Bažíkov nástupca bude mať o polroka viac času spoznať družstvo. 

„Moje rozhodovanie bolo ťažké. Mal som ešte platný kontrakt do 30. júna 2024, ktorý som už neplánoval predĺžiť a je dosť možné, že by som ani ponuku na predĺženie nedostal... Zostať vo funkcii reprezentačného trénera som teraz chcel kvôli hráčom a kvôli spolupracovníkom zo SR 15. Myslím si, že sme počas jesene spoločne vytvorili perfektnú partiu šikovných futbalistov a realizačného tímu, ktorý je na vysokej odbornej úrovni a zároveň sú to výborní ľudia. Všetko medzi nami klapalo na jednotku,“ potvrdil Marek Bažík. „Na druhej strane som dostal ponuku, ktorá ma oslovila. Po päť a pol roku skôr manažérskej práce potrebujem opäť nastúpiť do roboty trénerskej, denno-denného kolotoča. Po takej dlhej dobe to nie je úplne jednoduché, pristupujem k tejto možnosti zodpovedne a s veľkou dávkou pokory.“

Kto Bažíka pozná, vie, že ďalšie slová neboli myslené formálne. „Chcem sa poďakovať vedeniu technickému úseku SFZ za to, že mi bolo umožnené platný kontrakt predčasne ukončiť.“ Zároveň potvrdil, že nastupuje k prvému mužstvu Dukly Banská Bystrica ako asistent Mária Auxta.

Ako sa na  päť a pol roka pri mládežníckych reprezentáciách pozerá? „V prvom rade si veľmi vážim, že som takúto možnosť od vedenia SFZ dostal. Chcem sa za to všetkým ľuďom, ktorí o tom rozhodli, poďakovať. Spoznal som trénerské remeslo z inej stránky, viac manažérskej. Získal som veľké množstvo skúseností, mal som možnosť pracovať s najlepšími mladými futbalistami v republike. Držím im všetkým palce.
Taktiež som spoznal veľké množstvo výborných mládežníckych trénerov a športových riaditeľov akadémii, s ktorými som počas tohto obdobia bol v úzkom kontakte. Chcem im všetkým vysloviť uznanie za spoluprácu a popriať im veľa úspechov a šťastia do ďalšej práce.“

Podľa vyjadrenia technického riaditeľa SFZ Romana Pivarníka by malo byť meno nového trénera U15 predložené výkonnému výboru na februárové rokovanie.

Značky