logo
Reprezentácia

SFZ – Užite si zábavu vo FanParku a potom fandite sokolom proti Portugalsku

Nedeľa, 3.9.2023 07:00 | Posledná aktualizácia 4.9.2023 14:35
Reprezentáciu mužov čaká kvalifikačná jeseň, do ktorej vstupujú z 2. miesta. Pred zápasom s Portugalskom pripravil SFZ pre fanúšikov FanPark. Príďte sa doň zabaviť!
Reprezentáciu mužov čaká kvalifikačná jeseň, do ktorej vstupujú z 2. miesta. Pred zápasom s Portugalskom pripravil SFZ pre fanúšikov FanPark. Príďte sa doň zabaviť!
autor: Jaroslav Novák, zdroj: TASR

BRATISLAVA (SFZ) – Nebude to iba o parádnej atmosfére na tribúnach počas zápasu Slovensko – Portugalsko (8. septembra), bude to aj o zábave na námestí Národného futbalového štadióna v Bratislave. Slovenský futbalový zväz pripravuje pre fanúšikov množstvo atraktívnych aktivít. Príďte si pred úvodným výkopom vychutnať skvelú náladu vo FanParku, ktorý bude otvorený od 14.00, navštíviť ho môže každý, aj ten, kto nepôjde povzbudzovať sokolov z tribún.

Fanúšikovia sa môžu vo FanParku tešiť na FutBox – na najrýchlejší pouličný futbal v klietke na minimálnom priestore. Pôjde o aktivitu spojenú s McDonald’s Cupom. Jeho víťazi sa vždy môžu tešiť na to, že si pozrú slovenskú reprezentáciu naživo. Z triumfu v ostatnom ročníku sa tešili žiaci ZŠ Mlynská zo Senca a tí sa teraz už tešia na kvalifikačný zápas Slovensko – Portugalsko, ktorý zažijú priamo z tribún. 

Na námestí pred štadiónom bude pristavená aj dodávka van, v ktorej si budú môcť užiť návštevníci FanParku hernú „gaming“ zónu od Orangeu. V aute sa bude nachádzať virtuálna realita, fanúšikovia si budú môcť zmerať sily v hraní hry FIFA na play-station, či točiť kolesom šťastia a vyhrať rôzne ceny.

Futbal čoraz viac myslí na otázku ekológie a snaží sa pomôcť riešiť „zelené témy“. Ani na túto problematiku nezabudli zástupcovia SFZ a vo FanParku sa budú môcť prítomní zoznámiť s projektom LUCART od spoločnosti DAMITO. Tá bude prezentovať produkty vyrobené recykláciou z obnoviteľných zdrojov.

Na fanúšikov čaká aj stanovište generálneho partnera SFZ FORTUNA. Kto sa bude chcieť, bude sa môcť registrovať do súťaže – TRAF TO. Cez prestávku stretnutia budú štyria vyžrebovaní šťastlivci kopať na bránku, ktorá bude prekrytá plachtou s otvormi a budú si môcť rozdeliť výhru 10 000 eur.

Nový premium partner SFZ spoločnosť TCL si pre ľudí pripravil aktivity ako lovec svetla či hranie play-station.

Mediálny partner zväzu šport.sk nachystal hlavičkovú súťaž. Súťažiaci sa budú snažiť vyskočiť čo najvyššie a zasiahnuť loptu.

Niekdajší kapitán reprezentácie Martin Škrtel sa stretne s fanúšikmi a bude sa s nimi rozprávať aj o jeho novom filme, ktorý vznikol v spolupráci s continental filmom. 

Prítomní si pochutia aj na produktoch od fit4you a budú si môcť nechať pomaľovať tvár futbalovými vzormi.

Na veľkoplošnej obrazovke sa budú premietať zábery priamo z aktivít na námestí či rôzne videá z projektov SFZ, čím sa chce zväz priblížiť fanúšikom. Vo FanParku bude mať aj svoj stánok samotný zväz, v ktorom si môžu fanúšikovia kúpiť nielen oficiálne slovenské dresy a šály, ale aj nový sortiment či ďalšie predmety k zápasu s Portugalskom. 

Reprezentant Lukáš Haraslín so šálom a tričkom k zápasu s Portugalskom.
Reprezentant Lukáš Haraslín so šálom a tričkom k zápasu s Portugalskom.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

O ešte lepšiu náladu sa budú návštevníkom starať moderátor Vlado Varecha, DJ Carlo, raper a hudobník Majself či speváčka Dominika Mirgová.

Neváhajte a príďte sa pozitívne naladiť pred veľkým futbalovým večerom. Počas neho priaznivci na tribúnach uvidia úvodný ceremoniál so sokolom, ktorého má SFZ adoptovaného. Vypúšťať ho budú oficiálni sokoliari zo Sokoliarskeho dvora Astur v Červenom Kameni.

Budete chcieť nechať hráčom odkaz? Aj to bude možné! Sledujte v deň zápasu sociálne siete SFZ a váš odkaz sa zobrazí priamo počas zápasu na štadióne. 

Všetky dôležité informácie a zaujímavosti k stretnutiu nájdete v bulletine, ktorý vychádza ako príloha denníka Šport a v elektronickej podobe ho nájdete v deň zápasu TU!

Dokonca fanúšikovia budú môcť získať aj dresy oficiálne podpísané slovenských reprezentantov z duelu s Portugalskom. Úvodným výkopom štartuje medzinárodná dražba dresov, ktorá bude trvať do 16. septembra prostredníctvom webu matchwornshirt.com.

Branislav Sarňák

Značky