SFZ – Začínajú sa kontrolné zrazy pre mládežníckych reprezentantov a reprezentantky | Slovenský futbalový zväz

SFZ – Začínajú sa kontrolné zrazy pre mládežníckych reprezentantov a reprezentantky


autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Predpokladaný štart nového ročníka mládežníckych súťaží je plánovaný na prvý augustový týždeň 2020. S uvoľnením opatrení, súvisiacimi s koronavírusom pripravil technický úsek SFZ projekt týždenných kontrolných zrazov. Tie by sa mali konať v čase od 15. júna do 26. júla.

“O projekte, ktorý sme sa rozhodli teraz realizovať, sme diskutovali už dlhšiu dobu. Vzhľadom na program jednotlivých reprezentačných výberov ho však nebolo možné skôr uskutočniť. Náplň takto pripravených zrazov je zameraná na rozvoj hráčov podľa ich funkcií bez cieleného tlaku na herný výkon družstva. Tréningové jednotky budú orientované individuálne i skupinovo a špecializované pre jednotlivé hráčske funkcie, teda obrancov, stredopoliarov a útočníkov, s úlohami, ktoré vplývajú z dokumentu Koncepcia hry reprezentačných družstiev,“ povedal technický riaditeľ SFZ Štefan Tarkovič. 

Technický riaditeľ SFZ Štefan Tarkovič.
autor: TASR, zdroj: SFZ

Týždenný model začínajú 18 a 19-roční hráči, v polovici týždňa ich vymenia 16 a 17-roční. Takýto týždenný kemp sa zopakuje štyrikrát. Pre logistické začlenenie budú nominácie hráčov rozdelené aj geograficky, využité budú tréningové centrá SFZ v Senci a Poprade. Zrazy budú viesť všetci reprezentační tréneri, vrátane realizačného tímu dvadsaťjednotky, svoju účasť potvrdili aj tréneri SR A.
„V kategórii do 15 rokov sme sa rozhodli na momentálnu situáciu reagovať modifikovaným modelom zrazov na úrovni regiónov, s vyvrcholením na tradičnom Memoriáli Gejzu Princa, kde by sa malo predviesť 80 najlepších hráčov na Slovensku v tejto vekovej kategórii,“ pokračoval Tarkovič.


autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Rovnako ako v chlapčenských kategóriách budú mať kontrolné tréningové zrazy aj dievčatá a podobný model ako chlapčenská pätnástka absolvuje aj táto dievčenská kategória. Cieľom je vybrať do tejto vekovej kategórie najlepšie hráčky z regiónov, ktoré vytvoria dostatočne veľkú základňu pre vyššie reprezentačné kategórie.
“Dievčenská sedemnástka, ktorá sa bude pripravovať na presunuté 2. kolo kvalifikácie Elite Roundu s možnosťou zabojovať o záverečný turnaj ME, absolvuje tri zrazy, pričom v augustovom termíne rátame aj s medzinárodnou konfrontáciou. Devätnástka má pripravený kontrolný zraz spoločne s A-družstvom, aby sa mohli predstaviť aj potenciálne hráčky pre seniorskú kategóriu,“ vysvetlil technický riaditeľ SFZ.
Chcem ubezpečiť rodičov a kluby, že počas zrazov budú dodržané všetky hygienické nariadenia ÚVZ SR. Na zrazu sa budú môcť zúčastniť iba hráči a členovia realizačných tímov s negatívnym testom na COVID-19, starým maximálne 48 hodín. Všetci hráči dostanú manuál SFZ, ktorý sme pripravili v spolupráci s doktorom Malovičom, manažérom zdravotnej starostlivosti SFZ, ten zohľadňuje aktuálnu situáciu v súlade s opatreniami úradu verejného zdravotníctva,“ uzavrel debatu Štefan Tarkovič.

Súčasťou kontrolných zrazov mládežníckych tímov je aj testovanie na COVID-19, náklady všetkým, ktorí absolvujú odbery, hradí SFZ.

Značky