logo
Reprezentácia

Slovakia cup: Matej Oravec verí v obhajobu prvenstva

TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Stopér reprezentačnej 18-ky podpísal v zime v klube prvú profesionálnu zmluvu, na turnaji Slovakia cup chce napodobniť minuloročný triumf.

Je jedným z kvarteta hráčov trnavského Spartaka, ktorým klub ponúkol na začiatku februára profesionálne zmluvy. "Toto je budúcnosť Trnavy, toto sú hráči, ktorí presvedčili trénerov, že im profesionálne zmluvy patria," uviedol pre webovú stránku klubu krátko po podpise zmlúv generálny manažér klubu Viktor Blažek. Jedným z nich je aj stopér slovenskej 18-ky Matej Oravec. Počas zimnej prípravy dostal v tíme trénera Hucka príležitosť v niekoľkých dueloch medzi seniormi, v tíme trénera Malatinského patrí medzi opory zadných radov. "Spolu so Šulekom tvorili kvalitnú stopérsku dvojičku. Šulek vo výbere pre klubové povinnosti nefiguruje, Matej patrí medzi kvalitných hráčov a verím, že dobrú formu potvrdí aj na samotnom turnaji,"komentoval zaradenie mladého Oravca do nominácie tréner Malatinský.

18-ročný obranca sa netají ambíciami obhájiť na trunaji prvenstvo. "Hlavným cieľom je určite obhajoba. Chceme sa pobiť o víťazstvo v každom zápase a mať po turnaji pocit spokojnosti. Určite pre to urobíme všetko, čo bude v našich silách," povedal pred štartom turnaja po jednom z tréningov Matej Oravec"Po futbalovej stránke sa cítim dobre, myslím si, že mi to na ihrisku ide, viac ukážu až samotné zápasy na turnaji."

Slováci sa po včerajšom dueli s Ukrajinou (1:1) stretnú dnes v druhom zápase skupiny A s Gruzínskom, vo štvrtok nastúpia proti USA. "Myslím si, že všetky zúčastnené výbery na turnaji majú svoju kvalitu, obzvlášť tímy, s ktorými sa stretneme v rámci našej skupiny. Verím nášmu tímu a myslím si, že obhájiť prvenstvo nie je nereálny cieľ," povedal na margo súperov Oravec a na záver dodal: "Dobrý kolektív je základ úspechu a my sme dobrý kolektív. Tak ako v minulom roku, aj teraz sa zišla výborná partia. Ja mám o motiváciu navyše postarané tým, že hrám prakticky v domácom prostredí. V Modranke, v dejisku prvého zápasu som s futbalom začínal a som tam doma. Turnaj Slovakia cup je sviatkom, teším sa z nominácie a verím v úspech."

 

Vizitka - Matej Oravec:

Dátum narodenia: 30. marca 1998

Klub: FC Spartak Trnava

Post: obranca

Číslo dresu: 16

Výška: 183 cm

Váha: 71 kg 

 

 

 

Značky