logo
Reprezentácia

Slovenská 19-ka podľahla Portugalsku 1:3

TELKI (SFZ) - V poslednom zápase na turnaji v Telki prehraltím Milana Malatinského s rovesníkmi z Portugalska 1:3.

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov prehrala v poslednom zápase na turnaji mládežníckych reprezentácií s Portugalskom 1:3. V dvoch predošlých stretnutiach zaznamenali zverenci trénera Milana Malatinského prehru s Maďarskom (0:2) a remízu so Španielskom 0:0.

Portugalsko "19" - Slovensko "19"  3:1 (1:1)

Góly: 16. (11m), 74. Marco Lopes, 83. A. Silva - 38. Leško
ŽK: 10. Marco Lopes, 49. Bikel, 75. Cristian, 90. F. Ramos - 17. Szöke, 42. Králik

PORTUGALSKO "19": Oliveira - Rebocho, Nunes, Ribeiro, Monte, Podstawski, Bikel 58. A. Silva), Guzzo (90. F. Ramos), Marco Lopes, Cristian, Nuno Santos (68. Martins)

SLOVENSKO "19": Koníček - Bero, Králik, Valjent, Lacko (46. Škriniar), Szöke (46. Mičko), Kolorédy (54. Bartošek), Chrien, Ivan, Lupčo (76. Sábler), Leško

Proti silnému súperovi nastúpilo naše mužstvo bez potrestaného Jakuba Kasteloviča. Prvý gól zápasu strelili hostia v 16. minúte. Z pokutového kopu prekonal brankára Koníčka Marco Lopes. Po inkasovanom góle naše mužstvo herne ožilo a v 37. minúte sa tešilo z vyrovnávajúceho gólu útočníka Zemplínu Michalovce Adriána Leška. Do kabín tak mužstvá odchádzali za nerozhodného stavu 1:1. 

V druhom polčase naše mužstvo vyrovnalo hru a vypracovalo si niekoľko sľubných streleckých príležitostí. Boli to však hostia, ktorí strhli vedenie na svoju stranu. V 74. minúte po brilantnej akcii najlepšieho hráča na ihrisku Marca Lopesa sa ujal súper vedenia 2:1 a víťazstvo hostí pečatil v 83. minúte A. Silva.

HLASY PO ZÁPASE:

Martin Králik (kapitán "SR19"): "Do zápasu sme vstúpili zbytočne bojazlivo, paradoxne ožili sme po inkasovanom góle z penalty. V druhom polčase sme hru spresnili a vyrovnali, súper bol hrateľný, zraniteľný v rozohrávke. V závere sme inkasovali dva góly a tie nás položili. Na turnaji sme odohrali tri ťažké zápasy proti silným súperom, skúsenosti z Maďarska nám pomôžu v blížiacej sa kvalifikácii v Bulharsku o postup na ME 2014."

Adrián Leško (autor gólu "SR19"): "Gól padol po rozohrávke autu. Chrien predĺžil loptu, ja som si ideálne nabehol a oblúčikom prekonal brankára súpera. Bol to pekný gól, škoda len, že nie bodový. Súper mal v mužstve technicky skvele vybavených hráčov, silných na lopte. Rozhodujúcim momentom bol exportný gól Lopesa do šibenice našej brány."