Spomienka (generácií) na Jozefa Malicha - S úctou a úsmevom v pohybe

Štvrtok, 25.5.2023 08:25 | Posledná aktualizácia 26.5.2023 09:46
Sviečková spomienka na Jozefa Malicha.
Sviečková spomienka na Jozefa Malicha.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Druhú májovú sobotu sa v areáli štadióna Mladá Garda stretla komunita ľudí, ktorých spájal blízky priateľský, kolegiálny alebo rodinný vzťah k Jozefovi Malichovi, dlhoročnému lídrovi legislatívnej komisie SFZ, ktorý nás navždy opustil v marci pár dni pred svojou 50. Bola to spomienka s úctou a úsmevom. A v pohybe.

Mal rád život a šport s rodinou, priateľmi, kolegami, samozrejme aj právo, určite sa na akciu pozeral z futbalového neba. Organizačne a nápadmi akciu zastrešili Jozefovi najbližší: manželka Blanka s dcérami, Peter Sepeši, Dodo Hanzel, Ľuboš Jurčo, Róbert Belák, Pišta Štefanko, Roman Šimko s manželkou Ľubicou, Paľo Adamek, Jaro Rybanský a ďalší, cenami prispel SFZ. 

Takže deti sa naháňali za loptou aj kopali na veľkú bránu, dospeláci si to rozdali medzi sebou v ostrom zápase, tímy potom doplnili deti deťmi a hral sa zmiešaný zápas. Jožko dbal na spravodlivosť, určite sa mu páčilo, že sa napokon zrodila spravodlivá remíza 7:7 a že góly dávali najmä deti. Došlo tak na jedenástky, ich aktérmi boli deťmi, víťazkou sa stala Šarlotka, ktorá ako jediná premenila všetkých päť pokusov.

Nasledoval Jozefov obľúbený originálny turnaj v hode šľapkou do prepravky, so zapojením úplne všetkých zúčastnených, popretkávaný debatami, rozhovormi, spomienkami a plánovaním akcií, spoločnou niťou bol Jozef Malich, lebo má stále na túto veľkú rodinu svoj vplyv. Preto aj tá zapálená sviečka pri tvojej fotografii, Jožko.

Možno sa práve zrodila tradícia takého stretnutia (nielen) futbalových legislatívcov, pretože takáto myšlienka na Mladej Garde rezonovala – povedzme raz do roka. Jožko, ďakujeme, že nás stále dokážeš spájať.

Ceny pre jednotlivcov
Najmladší hráč:
 Šimon Holbik
Najtalentovanejší hráč: Matúš Holbik
Najusilovnejší brankár: Miško Michalec
Víťaz hodu šľapkou: Marek Holbik
Kráľ strelcov: Šarlotka Sepešiová 

SFZ

Značky