logo
Reprezentácia

SR 15 – O prehre rozhodli góly po rohových kopoch

Utorok, 2.10.2018 16:10 | Posledná aktualizácia 2.10.2018 19:40

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) – V prvom zápase prehrala reprezentačná pätnástka troma gólmi po rohových kopoch 0:3.

ČERVENÍK (SFZ/PETER ŠURIN) – V prvom zápase prehrala reprezentačná pätnástka troma gólmi po rohových kopoch 0:3.

Fyzicky zdatnejší hostia mali dianie v rukách od začiatku zápasu. Prejavilo sa to v počte rohových kopov, ktoré na ich konto pribúdali a po štvrtom z nich sa hlavou gólovo z bezprostrednej blízkosti presadil stopér Kuzmič. Sokolíci mali iba jedinú príležitosť, tá však bolo stopercentná. Po chybe Iliča sa v 5. min k lopte dostal Bistiak, postupoval sám na brankára, ale zoči-voči nemu sa nepresadil, Dermastija strelu vytlačil vedľa brány. Hostia mali ešte jednu veľkú príležitosť, Rovšek si zabehol za obranu, vyhral súboj s vybiehajúcim Repkom, ale už nemal silu na razantnejšiu strelu, takže loptu pred čiarou zastavil Jaššo a vyviezol ju mimo nebezpečnej zóny.

Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Hostia mali navrch v rýchlosti pohybu i myslenia a predovšetkým vo využití štandardiek. Pridali ďalšie dva góly, oba po rohových kopoch, z bezprostrednej blízkosti. Kopali v zápase od rohovej zastávky deväťkrát, skórovali trikrát, solídna efektivita. Mali aj ďalšie príležitosti, ale po rýchlych výpadoch a dobrých kombináciách netrafili medzi žrde Andjelič a Tavareš.

SLOVENSKO 15 – SLOVINSKO 15 0:3 (0:1)
Góly:
15. Kuzmič, 56. Ilič, 59. Černe.
ŽK: Belinc.
Rozhodovali: Matulová  - Juhás, Krivošík (všetci SR) – 100 divákov.
SLOVENSKO 15: Repko – Úradník, Nemček, Jaššo, Záhradník (41. Stareček)– Kukulský, Šarmír (41. Svetlík)– Mišovič (57. Nagy), Demjanovič (41. Gajdoš), Bortoli (65. Kurej)– Bistiak (57. Gríger). Tréner: Peter Štefaňák.
SLOVINSKO 15: Dermastija – Lebam, Ilič (69. Hovnik), Kuzmič, Belinc – Pahič, Andjelič – Preksavec (55. Tavareš), Kljun, Rovšek (76. Motaln) – Černe (76. Puccnja). Tréner: Iztok Kavčič.

HLAS PO ZÁPASE
PETER ŠTEFAŇÁK (tréner SR 15): “Podali sme bojovný výkon, po prestávke naši striedajúci hráči vniesli do zápasu ešte viac energie, ale súper nás jednoznačne predčil vo využívaní štandardných situácií. Na čisté šance to bolo 1:1, na góly 0:3... V odvete sa chceme zlepšiť, musíme čeliť rýchlosti a agresivite Slovincov tak, aby sme dosiahli lepší výsledok.“ 


Značky