logo
Reprezentácia

SR 15 - Opäť neefektívna koncovka rozhodla o prehre s Kóreou

Nedeľa, 14.4.2019 13:40 | Posledná aktualizácia 14.4.2019 13:43

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

MEDULIN (SFZ) – Po prehre s Kórejskou republikou 0:1 obsadilo Slovensko na turnaji v Meduline konečné 6. miesto.

Zápas o umiestnenie sa niesol v rovnakom duchu, ako stretnutia v skupine – solídny herný prejav, ale neuspokojivá koncovka. Tréner napočítal šesť-sedem čistých gólových šancí pred kórejskou bránou, ale bez streleckého zápisu, naopak, jedno zaváhanie vzadu rozhodlo o našej prehre. Gól sme inkasovali po zlom bránení štandardtnej situácie. Tréner Žamba následne vstúpil do zostavy. Postupne poslal na ihrisko sedem nových hráčov, zároveň zmenil aj herný systém tímu, sokolíci dostali Kórejcov pod tlak a vypracovali si ďalšie gólové príležitosti, ale súperov brankár Han aj so šťastím udržal čisté konto.

KÓREJSKÁ REPUBLIKA 15 – SLOVENSKO 15 1:0 (0:0)
Gól:
44. Raewoo.
ŽK: Kachnič.
SLOVENSKO 15: Repko – Ferenčík (52. Úradník), Ovšonka, Jaššo, Zahradník (54.  Mišovič)– Javorček (54. Gríger), Kachnič (64. Repa), Sauer – Bortoli (54. Šuľák), Juritka (62. Nemček), Lacza (54. Gajdoš). Tréner: Martin Žamba.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 15): “Výborný zápas opäť s inou futbalovou školou. Najmä I. polčas bol z našej strany veľmi dobrý, podkurovali sme súperovi, mali sme tri-štyri čisté príležitosti, znova sme však doplatili na slabú efektivitu. Zopakovalo sa to aj v závere zápasu, keď sme po zmenách v zostave dostali súpera pod tlak, znova sme mali príležitosti a zas bez streleného gólu… Takže jediné, čo môžem chlapcom v tomto zápase vyčítať, je slabá koncovka. Moje celkové hodnotenie účasti na turnaji je spokojnosť s výkonnosťou, predvedenou hrou. Až na I. polčas úvodného duelu s Argentínou sa na náš futbal dalo pozerať. Nedostatkom je stále premieňanie šancí, to je výzva pre nás aj pre hráčov, verím, že spoločnou prácou ho odstránime, prídu strelené góly a s nimi aj výsledky.“

Značky