logo
Reprezentácia

SR 15 – Úspešný reparát, prvé víťazstvo v roku!

Štvrtok, 15.11.2018 12:45 | Posledná aktualizácia 15.11.2018 19:06

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Sokolíci do 15 rokov vrátili Turkom požičané z utorka (0:6), po dobrom výkone, založenom na príkaldnom prístupe, zdolali súpera 4:1.

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Sokolíci do 15 rokov vrátili Turkom požičané z utorka (0:6), po dobrom výkone, založenom na príkaldnom prístupe, zdolali súpera 4:1.

Od 1. minúty bol očividný ďaleko zodpovednjší prístup každého jedného hráča na ihrisku ku každej futbalovej činnosti. Turci v pozmenenej zostave – zo základu z  prvého zápasu ostali len štyria futbalisti – a inak mentálne nastavení ostali zaskočení z hry, akú produkovali domáci. Sokolíci boli totiž sústredení, dôslední, disciplinovaní a efektívni, dokázali vyťažiť maximum zo získaných lôpt. 

Prvé tri strely na bránu Bayrama skončili v sieti! Najprv trafil nechytateľne Repa z vnútra šestnástky už v 7. min, potom využil zmätky pred tureckou bránou Sauer a do tretice napálil presne Úradník po odvrátenom rohu parádnou strelou z vyše 20 metrov. Medzitým síce dosiahli gól aj hostia, keď po rohovom kope dotlačil loptu za Hrdinu stopér Kaburga, ale viac im disciplinovaná obrana Slovenska, dirigovaná kapitánom Jaššom, nedovolila. 

Bolo zrejmé, že Turci sa s takýmto stavom a priebehom neuspokoja, po piatich polčasových výmenach šli do hry kľúčoví strojcovia utorkového víťazstva, ale sokolíci si naďalej strážili získaný náskok. Takticky skvele pokryli priestor pred vlastnou šestnástkou, takže aj keď hostia mali opticky viac z hry, nedokázali sa cez húštinu nôh a tiel efektívne presadiť. Naopak, rýchle myslenie i realizáciu ukázal  v 53. min Koóš, ktorý okamžite po zisku lopty založil brejk Bortoliho a ten uplatnil rýchlosť i odvahu, predbehol Haruna Cara, z krídla sa vrútil do šestnástky a nechytateľne uzavrel skóre. Do konca zápasu sa priebeh hry nezmenil, hostia márne bojovali o zníženie, sokolíci boli obetaví, dôrazní a disciplinovaní, zaslúžene si vychutnali pocit víťazstva. Pre tento výber vôbec prvého na medzinárodnom fóre!


SLOVENSKO 15 – TURECKO 15 4:1 (3:1) Góly: 7. Repa, 28. Sauer, 36. Úradník, 53. Bortoli – 31. Kaburga. Rozhodovali: Matulová – Štofík, Krivošík – 110 divákov. SLOVENSKO 15: Hrdina – Mičuda, Nemček, Jaššo, Úradník – Sauer (76. Kachút), Bujnáček (41. Bednár), Koóš – Mišovič (41. Bortoli), Griger (71. Kukulský), Repa (63. Kurej). Tréner: Peter Štefaňák. TURECKO 15: Bayram – Harun Can, Kaburga (41. Kök), Özpolat (41. Tintis) – Tutar, Tanis (41. Cagliyan), Edilman, Kabadayi – Burak, Sebelek (41. Bostan) – Cemal (41. Türk). Tréner: Mehmet Hacioglu.

HLAS PO ZÁPASE PETER ŠTEFAŇÁK (tréner SR 15): “Padol nám veľký kameň zo srdca. Po utorkovej výraznej prehre sme v prvom rade museli popracovať na psychike chlapcov a ich dnešný výkon ukázal, že sme to zvládli. Poučili sme sa, Takticky sme podali výborný výkon, zvolili sme rovnakú taktiku ako súper v prvom zápase, založenú na vyčkávaní, využití chýb, efektivite. Je to naše prvé víťazstvo, sme naozaj veľmi radi, je to parádny impulz do ďalšej roboty s touto kategóriou.“

Značky