logo
Reprezentácia

SR 16 – Bez gólu a nadšenia sa nevyhráva

Tréner Marek Bažík neskrýval nespokojnosť už počas zápasu, kritický tón nezmenil ani po ňom.
Tréner Marek Bažík neskrýval nespokojnosť už počas zápasu, kritický tón nezmenil ani po ňom.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: sfz

DUBNICA (SFZ) – V prvom z dvoch súbojov s českými rovesníkmi podľahla reprezentačná šestnástka po bezkrvom výkone 0:2.

Nielen tréner Marek Bažík neskrýval sklamanie z výkonu sokolíkov, ktorým tentoraz chýbalo nadšenie pre futbal. Jednotlivci ho síce mali, ale boli v menšine a ako tím sa tentoraz Slováci nemajú čím pochváliť.

Súper nás neprevalcoval, ale dominoval vo všetkom. Od prístupu po disciplinované dodržovanie taktiky, od nasadenia po využitie príležitostí. Naši trafili medzi žrde len raz, za I. polčas sa dostali len k jednému streleckému pokusu, aj ten šiel mimo bránu... Ako priznal náš tréner, cez prestávku v kabíne zvýšil hlas, pomohlo to o stupeň zvýšiť kvalitu výkonu, ale bolo to ako keď preradíte v aute po jednotke na dvojku.

Česi mali aj výraznejšie individuality: brankár Charvát ovládal kompletný priestor, odkiaľ ho mohli naši ohroziť, mladoboleslavský Mašek bol najvýraznejšou postavou na ihrisku, opakovane ukazoval svoju individuálnu schopnosť, ale aj to, ako dokáže sceliť tím. Hostia boli dôraznejší, bojovnejší, technickejší, šikovnejší, nápaditejší a celkovo futbalovejší.

V 34. min Mašek sólom prešiel cez štyroch našich – tieňovo? - brániacich hráčov a zoči-voči Hrdinovi nedal brankárovi šancu. Popravde, za to, čo ukázal, si gól zaslúžil. Hneď po obrátke nám odfúkol vietor z nádejí opäť Mašek, ktorého Ferenčík v šestnástke podkopol a rozhodca odpískal jedenástku. Šmiga napálil do žrde, pri odrazenej lopte bol medzi štyrmi našimi najrýchlejšie Michl a doklepol na 0:2.

Skúšali sme zmeniť obraz hry dlhými nákopmi, ale ak niektorý náš hráč aj dostal loptu za českú obranu, prihrávka pred bránu skončila u Charváta a prípadná spätná nikdy nesmerovala na spoluhráča.

Česi v pohode, vedomí si náskoku, skúšali, či by sa nedalo skóre navýšiť, dva pokusy Šmigu Hrdina kryl a keďže naši vpredu nič nevymysleli, skončilo sa to tak, ako podľa priebehu muselo. Slovenskou prehrou bez streleného gólu.

SLOVENSKO 16 - ČESKO 16 0:2 (0:1)
Góly:
34. Mašek, 42. Michl.
ŽK: Stareček, Cahrvát.
Rozhodovali: Papuča - Hrenák, Poruban (všetci Slovensko) - 320 divákov.
SLOVENSKO 16: Hrdina – Mičuda, Ferenčík, Jaššo, Stareček – Gajdoš, Kukulský (65. Sauer), Zahradník (65. Šuľák) – Bortoli (41. Repa), Juritka (54. Griger), S. Nagy (54. Demjanovič). Tréner: Marek Bažík.
ČESKO 16: Charvát – Vach (57. Zoicas), Kukučka, Macej, Smejkal – Grygar – Osmani, Michl (57. Zapletal), Mašek (77. Samek), Hruška (72. Kutík)– Šmiga. Tréner: Petr Havlíček.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 16): “Som nespokojný, veľmi nespokojný. Za ten čas, čo vediem reprezentačné mládežnícke tímy, to je nejakých šestnásť mesiacov, to bol najslabší výkon môjho družstva.  Chýbalo nám všetko, čo robí futbal futbalom, môžem začať emóciami a končiť agresivitou, zlí sme boli predovšetkým v ofenzívnej fáze a osobných súbojoch. Česi ani nemuseli siahnuť na dno svojho umenia, aby boli jednoducho lepší. Hádam sa nebudme baviť v reprezentácii o nasadení...“

Značky