logo
Reprezentácia

SR 16 - Kľúčom k výsledku bola kvalita

Utorok, 16.4.2019 16:40 | Posledná aktualizácia 16.4.2019 18:56

autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

STARA PAZOVA (SFZ) – Vstup slovenskej šestnástke do turnaja Development cup nevyšiel, domácim srbským rovesníkom podľahli sokolíci 1:3.

Do prestávky to bol festival gólových šancí, ak by oba tímy premenili všetky, mohli to byť strelecké hody, diváci by sa nedivili ani stavuj 5:3… Príležitosti mali sokolíci, možnosti mali domáci, tí napokon pred prestávkou jednu využili a s náskokom sa im hrao vl II. polčase ešte lepšie. V ňom vystupňovali svoje prednosti, presadili sa najmä dôrazom v šestnástke pred Balážom, ktorý sa mal čo obracať a miesto v bráne si zastal. Chybovali sme v defenzíve, Srbi to dokázali využiť na zvýšenie náskoku a po tom, ako Božík znížil opäť na rozdiel jediného gólu a nadychovali sme sa na záverečný tlak, domáci zužitkovali ďalšiu škáru v našej defenzíve a „zavreli“ zápas tretím gólom. Kľúčová pre výseldok bola individuálna kvalita hráčov.

Druhý zápas na turnaji odohrá Slovensko vo štvrtok s výkopom o 12:00.

SRBSKO 16 – SLOVENSKO 16 3:1 (1:0)
Góly:
40. Krstič, 69. Ajdar, 79. Jankovič – 70. Božík.
ŽK: Hečko.
SLOVENSKO 16: Baláž – Kopásek (57. Mičák), Mazovský, Hečko (74. Szalma), Kukuč – Urgela (74. Sečanský), Karhan (67. Jambor), Kudlička (57. Prachar) – Demitra, Božík, Kotlár (67. Belko). Tréner: Branislav Fodrek.

HLAS PO ZÁPASE
BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 16): “Celý zápas bol súper futbalovejší a lepší, pravda, ak by sme premenili aspoň jednu či všetky tri najväčšie šance za stavu 0:0, bol by konečný výsledok iný. Robili sme chyby v defenzíve, neraz ich naprával Baláž, ale napokon aj on kapituloval. Po prestávke výkon domácich rástol, veľmi nás nepúšťali do nebezpečného priestoru, zvýšili svoj náskok a keď sme sa predsa len gólovo presadili aj my, vedeli rovnako odpovedať. Aj preto považujem výsledok za spravodlivý.“

DRUHÝ ZÁPAS: Španielsko16 - Ekvádor 16 4:0.

Značky