logo
Reprezentácia

SR 16 – Prehra v Dánsku aj v odvete


autor: RÓBERT TOMAMSCHEK, zdroj: SFZ

KODAŇ (SFZ) – V odvete v Kodani prehrala slovenská šestnástka s domácimi rovesníkmi o dva góly 1:3. Sokolíci tak Dánom utorkovú úrehru 1:2 nevrátili.

Tréner Fodrek dal tak, ako avizoval, priestor ďalším hráčom z kádra, v základnej zostave nastúpilo deväť iných hráčov ako v utorok, v jedenástke ostali len Kóša a Szalma. Domáci rozhodli o svojom víťazstve v prvej polhodine, v nej strelili všetky tri góly. Nimi potvrdili jasnú prevahu, v  I. polčase nás predčiuli vo všetko. Po prestávke to bol zo strany sokolíkov iný futbal, lepší, chlapci zrovnali krok s Dánmi vo fyzickom nasadení. Znížili až v samom závere, takže výsledok len kozmeticky upravili, ako konfrontácia s kvalitným súperom však aj tento zápas ukázal trénerovi Fodrekovi dosť.

DÁNSKO 16 – SLOVENSKO 16 3:1 (3:0)
Góly:
5. z 11 m Kwasniak, 27. Munk Dali, 29. Nielsen - 73. Bombík.
ŽK: Larsen - Kóša, Veliký.
Rozhodoval: Sundberg (Dánsko).
SLOVENSKO 16: Žúrek – Mičák (56. Kopásek), Kóša (69. Oravec), Szalma, Kukuč – Veliký (66. Jambor), Rakyta (66. Mazanovský), Šmatlák (69. Urgela) – Demitra (69. Bombík), Prachar (56. Božík), Macejko (56. Kotlár). Tréner: Branislav Fodrek.

HLAS PO ZÁPASE
BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 16): “Zápas dvoch diametrálne odlišných polčasov. V tom prvom sme podali asi najsabší výkon za posledný rok, robili sme chyby v defenzíve a v ofenzíve sme sa nedokázali presadiť. Koncentrovaní Dáni, hrajúci s ohormným nasadením, nás predčili v každej činnosti. Po prestávke sme hrali úplne inak, všetky činnosti sme zlepšili. Škoda, že sme nestrelili gól skôr, zápas mohol byť ešte dramatický. Potvrdilo sa nám, že hrať len jeden polčas na medzinárodnom poli je málo, ale bolo dobré vidieť aj takýto výkon z našej strany, získali sme mnoho poznatkov do ďalšej práce.“


autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

Značky