logo
Reprezentácia

SR 16 - Remíza v Dánsku by zápasu pasovala viac

Utorok, 28.5.2019 19:05 | Posledná aktualizácia 30.5.2019 14:58

autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

KODAŇ (SFZ) – V prvom z dvoch medzištátnych stretnutí prehrala slovenská šestnástka s dánskymi rovesníkmi 1:2.

Domáci vstúpili do zápasu aktívne, premiérovo ale skórovali v čase, keď sme už boli naplno v zápase. Sokolíkom sa rýchlo podarilo vyrovnať. Krátko po návrate zo šatní zaskočili domáci našu obranu druhým gólom, herne sme však po prestávke boli jasne lepší. Vypracovali sme si viac šancí, nastrelili sme žrď (Jambor) aj brvno (Božík) a mali sme aj ďalšie príležitosti, ale zmenu výsledku sme už nedosiahli. Napriek prehre však slovenský výber zanechal veľmi dobrý dojem.

DÁNSKO 16 – SLOVENSKO 16 2:1 (1:1)
Góly:
40. a 48. Pedersen – 42. Božík.
ŽK: Božík.
SLOVENSKO 16: Novák – Konopásek (53. Mičák), Mazanovský (76. Prachar), Kóša, Szalma – Jambor (66. Veliký), Oravec (76. Rakyta), Urgela (66. Šmatlák)– Bombík (53. Demitra), Božík, Kotlár (76. Kukuč). Tréner: Branislav Fodrek.

HLAS PO ZÁPASE
BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 16): “Ďalší výborný zápas tohto tímu proti naozaj dobrému súperovi. V I. polčase mali domáci spočiatku navrch, my sme v tom čase mali problém s organizáciou defenzívy. Prvý gól sme dostali po našom zaváhaní, po našom vyrovnaní sme inkasovali ešte raz v čase, keď sme mali už jasne dominovali. Mali sme dosť možností na vyrovnanie, ale nedokázali sme streliť gól, ktorý by nám priniesol zaslúžený lepší výsledok. Do odvety počítam so zmenami v zostave a samozrejme pôjdeme za víťazstvom.“

Značky