SR 16 – Rudolf Bíly je novým asistentom trénera Fodreka | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR 16 – Rudolf Bíly je novým asistentom trénera Fodreka

Spoločne do futbalovej roboty, vľavo hlavný tréner SR 16 Branislav Fodrek, vpravo jeho nový asistent Rudolf Bíly.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Je novou tvárou v reprezentačnej zostave realizačných tímov, ale nie je novicom vo futbalovom prostredí. Veď už len to meno – Bíly – má už svoju históriu vo svete s loptou. V 50. rokoch hrával Anton ligu za Slovan, v 80. jeho syn za rovnaký klub a teraz je teda na scéne Rudolf. “Sú tam rodinné zväzky, starý pán bol brat môjho dedka,“ priznal sa nový asistent Branislav Fodreka pri reprezentačnej šestnástke, ktorý už má za sebou aj premiéru v tejto pozícii počas augustového kontrolného zrazu.

Svoje krédo o práci pri futbalovej mladi vyjadril pre webovú stránku svojho materského klubu FK Senica slovami: "Trénovať mládež je poslanie. Ak ho niekto neberie vážne, nemôže úspešne pracovať. Považujem za dôležité prebudiť u týchto generácií záujem. Iba tak sa budú tešiť na ďalšie stretnutie, tréning, zápas a meniť postupne svoje futbalové sny na reálne ciele."

V mnohom je jeho pohľad totožný s videním práce s futbalovou mládežou Branislava Fodreka, preto nad ponukou spolupráce pri reprezentačnej šestnástke neváhal ani minútu. “Povedal by som, že naša filozofia je rovnaká, pasujeme si aj ľudsky. Keď mi v Senici dali zelenú, podali sme si s Braňom ruky.“

Futbal je pre neho dôležitý, je to samozrejmá súčasť života. Hral ho, za Senicu aj bratislavský Rapid, okúsil pozíciu legionára v českých Kunoviciach aj rakúskom Neusiedli. Teraz ho trénuje. Počas štúdia na vysokej škole strávil nejaký čas v Holandsku, v Haagu videl z blízka, ako robia futbal „oranjes“ a páčilo sa mu to. Jemu zas spojenie učiteľovania a futbalu do seba krásne zapadlo, ale jeho pracovný záber je ešte širší. Mohol by sa živiť aj  ako masér, záchranár či tréner fitness. “Uvedomujem si, že zdvojená robota - v klube aj pri reprezentácii -  kladie zvýšené nároky, ale na mojom prístupe sa nič nemení, naďalej staviam na maximálnom nasadení a zodpovednosti,“ vyjadril sa 44-ročný tréner, ktorý je naďalej aj hlavný trénerom senickej sedemnástky.

Značky