logo
Reprezentácia

SR 16 – V odvete prehra s Českom najmä za I. polčas

ILAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Odveta po utorkovom zápase tentoraz v domácom prostredí slovenskej šestnástke proti Česku nevyšla výsledkovo a celkom ani herne.

ILAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Odveta po utorkovom zápase tentoraz v domácom prostredí slovenskej šestnástke proti Česku nevyšla výsledkovo a celkom ani herne.

Predovšetkým I. polčas  nebol v podaní sokolíkov dobrý, akoby silnejšie októbrové slnko z nich vytiahlo väčšiu snahu po pohybe, bojovnosti a dovolenej agresivite. Česi mali od začiatku navrch, v úvodnej päťminútovke kopali tri roky a Obadal nastrelil peknou krížnou „obaľovačkou“ pravú žrď. Pred Četveríkom sa lopta poriadne ani neohriala, snaha Kušníra viedla len k závaru pred bránou, Ferleťák zo sľubnej pozície nezakončil a logicky horelo na druhej strane: Obadal dostal loptu do brejku, zoči-voči Balážovi však prehral súboj so slovenským brankárom. Na konci polčasu prišlo zákonite ku gólu v našej bráne, Daněk trafil volejom nie silno a hoci si Baláž na loptu siahol, tá mu prešla za chrbát.

Prestávkový dohovor trénera a zmeny v zostave pomohli, sokolíci odohrali II. polčas výrazne lepšie. Zvýšili pohyb, posunuli dôraz v súbojoch, získali priestor a vyhrávali osobné súboje. Hra bola vyrovaná, príležitosti boli na oboch stranách, aj keď vyslovene čistú šancu nemal ani jeden tím. Kováčova strela bola dobrá, ale nie gólová, na drhej strane Vitíkova hlavička po rozohratom priamom kope šla mimo, v 78. min si  zas nespracoval Kušnír loptu v pozícii, ktorá sľubovala veľa, v 83. min mieril Mazanovského hlavička mimo žrde. A tak súper dokráčal k najtesnejšiemu víťazstvu.

SLOVENSKO 16 – ČESKO 16 0:1 (0:1)
Gól:
45. Daněk.
ŽK: Mazanovský, Vojtíšek.
Rozhodovali: Cabaj – Hrenák, Janček (všetci SR) – 250 divákov.
SLOVENSKO 16: Baláž – Halabrín (46. Kopásek), Kóša (34. Mazanovský), Hečko, Kukuč (61. Mičák) – Kováč (75. Veliký), Šnajder, Kušnír – Kaňuch (61. Kotlár), Jambor (46. Tomík), Ferleťák (46. Demitra). Tréner: Branislav Fodrek.
ČESKO 16: Četverík – Burgo, Endl ä46. Vojtíšek), Vitík, Šimoník – Zentrich, Daněk (60. Guzík) – Obadal (60. Uriča), Šimeček (71. Vecheta), Karabec (60. Drozd) – Seehof (75. Kudela). Tréner: Radek Bejbl.

HLAS PO ZÁPASE

BRANISLAV FODREK (tréner SR 16): “Chceli sme nadviazať na utorkový prejav, ale pozmenená zostava tak neurobila. Prvopolčasovému výkonu chýbal pohyb, nasadenie, organizácia hry, súperovi sme dali priestor, prehrávali sme súboje. Môžeme byť radi, že v tejto situácii sme inkasovali len jeden gól, tesne pred prestávkou. Zato II. polčas bol iný, výrazne lepší, mali sme šance, za výkon v ňom by sme si vari zaslúžili aj remízu.“

Značky