logo
Reprezentácia

SR 17 - O prehre s Rakúskom rozhodol I. polčas

Piatok, 7.2.2020 13:10 | Posledná aktualizácia 7.2.2020 13:45

autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

BELEK (SFZ) - V prvom zápase počas tréningového kempu v Turecku prehrala reprezentačná sedemnástka s rakúskymi rovesníkmi 1:4.

O víťazovi sa rozhodlo už do prestávky, dva rýchle góly v úvode zápasu ovplyvnili ďalší priebh stretnutia. Potom mal šancu Demitra, trafil však len do žrde a súper reagoval tretím streleným gólom. Na začiatku II. polčasu Rakúšania svoj výrazný náskok ešte navýšili. Krátko na to sa síce sokolíkom podarilo skorigovať gólom Kotlára, aj opticky sa hra vyrovnala, na lepší výsledok z nášho pohľadu to však už vplyv nemalo.

Druhý zápas v rámci sústredenia odohrá sedemnástka v pondelok o 11:00 proti Turecku.

RAKÚSKO 17 - SLOVENSKO 17 4:1 (3:0)
Góly:
6., 41. a 50. Demir, 7. Babuscu - 52. Kotlár.
ŽK: Kopásek, Kóša.
SLOVENSKO 17: Danko - Kopásek, Kóša, Hečko (59. Molčan), Szalma - Šmatlák, Sečanský (59. Čongrády), Rakyta (46. Urgela) - Demitra (59. Kaňuch), Veliký (46. Jambor), Macejko (29. Kotlár). Tréner: Branislav Fodrek. 

HLAS PO ZÁPASE
BRANISLAV FODREK (tréner Slovenska 17): “Mali sme taktický plán, s čím do zápasu pôjdeme, ten sa nám však rozsypal za sedem minút, po dvoch individuálnych chybách, ktoré Rakúšania využili na dva góly. Stav 0:2 zatriasol naším tímom, ak by sme znížili, vyzeral by futbal inak, lenže my sme neskórovali a súper po našej ďalšej chybe áno. Druhý polčas vyzeral predsa len lepšie, zlepšili sme sa v mnohých činnostiach, vyrovnaný výsledok v ňom zodpovedá hre, celkové skóre však ovplyvnila zlá prvá polovica zápasu. Ten nám ukázal, čo potrebujeme vylepšiť, do marcovej kvalifikácie máme ešte čas. Ale aj veľa roboty.“

Značky