logo
Reprezentácia

SR 17 – Po polroku prehra v medzištátnom zápase

Sobota, 16.2.2019 18:35 | Posledná aktualizácia 17.2.2019 08:50

autor: RÓBERT TOMASCHEK, zdroj: SFZ

MARBELLA (SFZ) – Reprezentačná sedemnástka prehrala po polroku medzištátny zápas – pokiaľ nerátame neúspešné jedenástkové rozstrely – v príprave s poľskými rovesníkmi 0:1.

Tréner Bažík dal príležitosť v základnej zostave ďalším deviatim hráčom v porovnaní so stredajším duelom s Belgickom. Po polhodine hry sme urobili chybu v defenzíve a Rakoczi po nej strelil gól, ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci. Sokolíci sa snažili vyrovnať, pevná obrana Poliakov však odolávala a aj keď sme si vypracovali zopár šancí, tentoraz nás zradila strelecká pohotovosť. Súper hral umne, stiahnutý do pevnej formácie čakal na ďalšie príležitosti z protiútokov a niekoľko si naozaj vypracoval. Podržal nás Surovčík, takže o výsledku rozhodol jediný gól z I. polčasu. A druhý raz v tomto roku vyšli v zápase sokolíci strelecky naprázdno.

Druhý raz v tomto roku vyšli sokolíci strelecky naprázdno.

SLOVENSKO 17 – POĽSKO 17 0:1 (0:1)
Gól: 34. Rakoczi.
SLOVENSKO 17: Surovčík – Tandara (46. Szetei), Vlasák, Piliar (46. Capko), Selecký – Hornyák (46. Nebyla), Novák (74. Mojžiš), Gomola – Kaprálik, Repa (62. Matoš), Majkút (62. Suslov). Tréner: Marek Bažík.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Nepodarilo sa nám zopakovať výkon zo zápasu s Belgickom. Súper nás predčil najmä po fyzickej stránke. Poliaci sa ujali vedenia po našej chybe v obrane a po tomto momente sme sa ťažko presadzovali hlavne vo finálnej faze. Aj napriek tomu sme si vypracovali niekoľko velmi dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale nepremenili sme ani jednu. Naopak, súper hrozil z brejkových situácii, ktoré spoľahlivými zákrokmi vyriešil Surovčík. Verím, že tento pobyt a dva ťažké prípravné zápasy nám pomôžu v dôležitých bojoch o postup nafinálový turnaj ME.“ 

Značky