logo
Reprezentácia

SR 17 – Stopka pred finále v jedenástkovom rozstrele


autor: BFF, zdroj: SFZ

MINSK (SFZ) – Slovenská sedemnástka na turnaji Development cup 2019 neinkasovala ani vo štvrtom zápase gól, napriek tomu po výsledku 0:0 s Izraelom a prehre 4:5 v jedenástkovom rozstrele do finále  nepostúpila.

Aj takéto stretnutia a výsledky prináša futbal. Sokolíci mali v Minsku opäť pevnú obranu, tentoraz sa však nevedeli presadiť pred bránou Izraela. Ani v II. polčase, ktorý bol futbalovo lepší a bohatší na šance, obojstranne. Osemdesiat minút však neprinieslo gól a teda ani rozhodnutie, v rozstrele z desiatich pokusov neprešla lopta do siete v jedinom prípade. Žiaľ pre nás, bola to strela slovenského futbalistu...

V pondelok si Bažíkova ekipa zahrá o 3. miesto. Ich súperom bude Gruzínsko, ktoré v druhom semfinále podľahlo domácemu Bielorusku 0:3.

SLOVENSKO17 – IZRAEL17 0:0, 4:5 na 11 m
Jedenástkový rozstrel:
Matoš, Vlasák, Hornyák, Mojžiš, nepremenil: Gomola.
R: Kovalevskij (Bielorusko).
Slovensko 17: Belko – Lacko, Vlasák, Leitner, Kohút (41. Selecký )– Gomola, Palacka (41. Novák), Veselovský (59. Mojžiš) – Rosenberger (41. Szetei), Sabo (41. Matoš), Buchel (41. Hornyak). Tréner: Marek Bažík.


HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): “Na zápas sme sa veľmi tešili. Vedeli sme o futbalovej kvalite Izraela, ak nás zaskočili, tak v I. polčase obranným blokom, ktorý na nás vytiahli. Čakali sme, že budú hrať odvážnejšie, ale zrejme mali z nás rešpekt. Po polčasových zmenách bola druhá polovica stretnutia výrazne lepšia, šance na víťazstvo mali oba tímy. Jedenástkový rozstrel je lotéria, to je stará známa pravda, viac šťastia mal súper. Mrzí nás to, chceli sme ísť do finále, ale hráčom nemám čo vyčítať. Dáme hlavy hore, ideme zabojovať o 3. miesto!“

Značky