logo
Reprezentácia

SR 17 – V odvete cenné víťazstvo za jeden gól

Nedeľa, 16.8.2020 13:00 | Posledná aktualizácia 17.8.2020 15:18

autor: PETER TÓTH, zdroj: SFZ

ČAKOVEC (SFZ) – V odvetnom zápase s chorvátskymi rovesníkmi vyhrala reprezentačná sedemnástka gólom Javorčeka 1:0.

Tréner Bažík dal v tomto stretnutí príležitosť ďalším nominovaným hráčom, takže nastúpila zbrusu nová zostava ako v Nedelišči vo štvrtok. 

Bol to veľmi ťažký zápas pre všetkých aktérov, domáci ponúkli mnohé zo svojho majstrovstva, ich prednosťou boli najmä ovládania lopty a rýchlosť, sokolíčatá im čelili odhodlaním a disciplínou, občas zvýraznenými potrebnou tvrdosťou. O cennom víťazstve rozhodla jediná lopta v bráne, jej autorom bol žilinský Javorček.

CHORVÁTSKO 17 – SLOVENSKO 17 0:1 (0:0)
Gól:
53. Javorček.
ŽK: Šuľák, Murgaš, Úradník.
Rozhodoval: Kolarič (Chorv.).
SLOVENSKO 17: Hrdina – Úradník, Szolgai, Ferenčík, Fatona – Javorček (80. Sauer), Šuľák (64. Kukulský), Murgaš (88. Griger) – Repa (80. Bortoli), Juritka, Demjanovič (64. Lacza) Tréner: Marek Bažík.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): "Samozrejme, že sa veľmi tešíme z víťazstva, pretože na pôde Chorvátska sa nevyhráva každý deň. Na druhej strane ho ale vôbec nepreceňujeme, pretože sme boli vysoko efektívni. Treba športovo priznať, že Chorváti boli výborní v práci s loptou, vytvorili si viacero šancí a mali vo svojom strede viacero výrazných individualít. My sme mali problémy hlavne v útočnej fáze hry, pri postupnom útoku a pri prechode dopredu sme robili veľa nevinútených chýb a strácali sme ľahké lopty. Verím, že takéto ťažké zápasy posúvaju chlapcov ďalej a pomôžu nám dobre sa pripraviť na jarnú kvalifikáciu ME."Značky