logo
Reprezentácia

SR 18 - Zaslúžené víťazstvo v Podgorici

Minúta ticha pred začiatkom zápasu v Podgorici.
autor: SFZ

PODGORICA (SFZ) - V prvom stretnutí v podgorickom NTC vyhrala reprezentačná osemnástka nad rovesníkmi z Čiernej Hory po dobrom výkone 2:0.

Hralo sa v príjemnom prostredí v ideálnom futbalovom počasí, napriek novembrovému dátumu mali futbalisti na sebe dresy s krátkymi rukávmi, akurát na slovenských tričkách boli výrazné aj čierne smútočné pásky, ako pocta nedávno tragicky zosnulému spoluhráčovi.

Základom úspechu tímu Stanislava Maceka bola disciplína, dôsledne doržiavanie pokynov, precízna hra v defenzíve. Väčšie držanie lopty aj individuálna kvalita už do prestávky naklonili misky váh na našu stranu, góly však začali padať až po nej.

Krátko po návrate zo šatní si vypýtal faul v šestnástke Mojžiš a sám sa postavil k jedenástke, strelou k pravej žrdi nekompromisne premenil. Potom mohol dvakrát navýšiť skóre Javro, raz mu odskočila lopta vo vyloženej šanci ešte pred strelou, potom vypálil nad. Domáci mali ojedinelú príležitosť  v 63. min, následne sa zas hralo podľa našich nôt. Parádu predviedol Mojžiš uvoľnením sa do gólovej pozície, ale ľavačkou prestrelil, Repa ukázal svoje technické umenie pri sólovom prieniku, ale dostal sa blízko k brankárovi a Joksimoviča neprekonal. Podarilo sa to Piliarovi, ktorý dorazil domácim brankárom vyrazený strieľaný center do prázdnej brány. 

Sokolíci si za suverénny celozápasový výkon víťazstvo zaslúžili.
Odveta je na programe vo štvrtok na rovnakom štadióne o 13:00.

ČIERNA HORA 18 - SLOVENSKO 18 0:2 (0:0)
Góly:
48. z 11 m Mojžiš, 82. Piliar.
ŽK: Milovič, Sabo
R: Vodževič (Čierna Hora).
SLOVENSKO 18: Kukučka - Vlasák, Leitner, Capko, Kohút - Mojžiš (75. Majkút), Piliar, Biricz (83. Buchel) - Kaprálik (69. Repa), Olejník (69. Sabo), Javro (75. Baláž). Tréner: Staniaslav Macek.

HLAS PO ZÁPASE
STANISLAV MACEK (tréner Slovenska 18): “Napriek prvopolčasovým výpadkom pri zakladaní a vedení útokov, pretože nám chýbala potrebná rýchlosť a agresivita, sme mali zápas pod kontrolou. Nevytvorili sme si toľko gólových príležitostí ako v predchádzajúcich stretnutiach, ale súpera sme nepustili k ničomu. Premenená jedenástka na začiatku II. polčasu nás definitívne posadil na zápasového koňa, zlepšili sme pohyb, hrali sme lepšie, rýchlejšie. Vytvárali sme si gólové príležitosti, mali sme štyri či päť čistých šancí. Zápas me zavreli druhým gólom po štandardnej situácii, vyhrali sme zaslúžene, ale vieme hrať ešte lepšie. Každé víťazstvo na medzinárodnej úrovni si vážime.“autor: MICHAL VENGLOŠ, zdroj: SFZ

Značky