logo
Reprezentácia

SR 18 - Parádne víťazstvo po peknom výkone

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – V nevľúdnom októbrovom chladnom a vlhkom podvečernom počasí sokolíci v prvom z dvoch vzájomných zápasov vyhrali nad Tureckom 4:1.

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – V nevľúdnom októbrovom chladnom a vlhkom podvečernom počasí sokolíci v prvom z dvoch vzájomných zápasov vyhrali nad Tureckom 4:1.

Dobrý vstup sokolíkov do zápasu podčiarkla 6. min: po centri sprava sa zrazil vybiehajúci turecký brankár so spoluhráčom a na odrazenú loptu číhal ideálne postavený Lavrinčík, prestrelil nohy pred sebou a viedli sme 1:0. Hostia sa z tohto úderu potrebovali spamätať a kým sa tak stalo, mohli inkasovať aj druhý raz, pretože Lavričník sa po jednoduchej narážačke dostal do ďalšej tutovky, ale vystrelil veľmi nepresne. Turci to zobrali ako vážnu hrozbu, postupne sa im vrátila sebadôvera, začali využívať svoje prednosti, teda vírivý pohyb, dobré menenie miest, ovládanie lopty. Sokolíci tomu čelili dôrazom v súbojoch, vykrývaním stredného pásma, ale aj tak sa hostia zásluhou Kakakusa dostali do dvoch dobrých príležitostí. V 15. min skvele zasiahol Rehák po strele pod brvno, v 36. min sa snaha Turka skončila po bloku defenzívy rohovým kopom. Lepšiu orientáciu pred bránou ukázal na druhej strane Bobček po figliarskej prihrávke Vasiľa, opäť vyťažil z chaosu okolo Destanoglua a zvýšil na 2:0. O dve minúty mal na kopačke náš útočník ďalší gól, šikovne sa obtočil okolo stopéra, ale tutovú šancu nezužitkoval.

Turci nám vrátili rýchly vstup do zápasu ešte rýchlejším do II. polčasu – už po 22 sekundách znížili, keď akciu Karakusa gólovo využil Kurt a bolo 2:1. To ich naštartovalo, výrazne dominovali v držaní lopty, hrali viac na našej polovici, pravdou však je, že denfenzíva sokolíkov fungovala veľmi solídne. Hostia sa tak pokúšali o streľbu z väčšej diaľky či sa spoliehali na prudké centre, ale tím okolo kapitána Lichého umne odolával a v správnej chvíli vyťažil z otvoreného priestoru. V 74. min sa šikovne predviedol Bobček, v sólovom úniku zvládol aj presilu súperov, v rozhodujúcom okamihu sa neunáhlil a na dvakrát zasunul tretí raz loptu do Destanogluovej siete (na titulnej fotografii). Turci sa nezmierili s prehrou, stále útočili a v nadstavenom čase im gólový účet podtrhol náš kapitán Lichý, keď dokončil ďalšiu Bobčíkovu parádnu individuálnu akciu.

Odvetný zápas je na programe vo štvrtok 25. októbra v NTC Senec o 11:00.

SLOVENSKO 18 – TURECKO 18 4:1 (2:0)
Góly:
6. Lavrinčík, 38. a 74. Bobček, 90+. Lichý - 46 Kurt.
ŽK: Malý.
Rozhodovali: Nemček – Štrbo, Jánošík (všetci SR) – 100 divákov.
SLOVENSKO 18: Rehák – Vasiľ, Malý, Mesík, Burian – Pokorný, Lavrinčík (83. Dopater), Lichý – Gembický (61. Galčík), Bobček, Bari. Tréner: Albert Rusnák st.
TURECKO 18: Destanoglu – Akdemir, Arslan, Kaya (75. Dogan), Yilmaz – Akgün (88. Tunc), Gürel (75. Gencel), Kurt, Akalp (46. Gümüskaya) – Bakan, Karakus (60. Arslantas. Tréner: Ahmet Ceyhan.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st. (tréner Slovenska 18): “Je to náš druhý zraz, v kádri máme deväť nových hráčov, chcem vidieť čo najširšiu základňu tejto vekovej kategórie. V zápase sme nadviazali na Ježkov memoriál pokiaľ ide o strelené góly, presadili sme sa štyrikrát, čo je viac ako solídne číslo. Tentoraz však hrala dobre aj defenzíva, Turci mali väčšie držanie lopty, ale prakticky bez vážnejšej šance. Páčil sa mi náš výkon, som spokojný.“

FOTO SFZ/ROMAN FERSTL

Značky