logo
Reprezentácia

SR 19 – UEFA pre pandémiu zrušila Elite Round i ME v Severnom Írsku

BRATISLAVA (SFZ) – Mládežnícka repre U19 si napokon nezahrá druhú fázu kvalifikácie o postup na ME. Exekutíva UEFA rozhodla o zrušení turnajov, rovnako sa neuskutoční ani európsky šampionát tejto vekovej kategórie v Severnom Írsku. Dôvodom je pandémia koronavírusu. Táto správa rozosmutnila aj trénera nášho výberu Alberta Rusnáka st.

Pôvodne sa mal Elite Round hrať ešte v marci tohto roka. Po zhoršení situácie s pandémiou preložila UEFA podujatie na jeseň, no zo septembra sa termín posúval na október, neskôr na november, až prišlo definitívne zrušenie.

Slovenskí reprezentanti mali hrať v Chorvátsku a ich súpermi by boli okrem domácich ešte Turecko a Portugalsko. Z následných ME sa najlepší mali kvalifikovať na MS do 20 rokov v Indonézii.

Tento krok UEFA vyriešila tým, že päť miesteniek vyhradených pre Európu pripadne najlepším tímom v tejto kategórii podľa koeficientu – Anglicko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko a Portugalsko.

Kouč Albert Rusnák st. netajil sklamanie. „Už som niečo tušil, keď nám prišla v minulých dňoch informácia z UEFA, že tímy si nemajú ešte rezervovať letenky, že bude zasadať výkonný výbor. Cítim veľké sklamanie, informáciu som sa dozvedel dnes ráno (streda – pozn. aut.) od vedúceho mužstva. Mňa to veľmi mrzí, odkladali to už tretíkrát. Ešte na jar, keď sa to posunulo prvý raz, som veril, že sa to odohrá, keďže je to viazané na majstrovstvá sveta,“ povedal tréner Rusnák.

„Mali sme veľmi dobrú partiu chalanov, ten ročník má svoju silu a malo to byť vyvrcholenie našej dvojročnej spoločnej práce. Chlapci sú ukrátení o šancu bojovať o účasť na majstrovstvách Európy či sveta. Mrzí ma to naozaj veľmi,“ doplnil kouč, ktorý s tímom (ročník 2001) absolvoval pár kontrolných zrazov v tomto roku a poctivo sa pripravovali.

Smutný je aj z toho, že s chalanmi sa nestretne. „Už nemáme žiadny spoločný program, nemôžem im ani všetkým ruku podať. Volal som s každým členom realizačného tímu, bolo im to ľúto. Spojím sa aj s každým hráčom a prehodím s nimi pár slov. Futbal nám prináša aj takéto situácie,“ uzavrel Albert Rusnák.

Značky