logo
Reprezentácia

SR 19 - Víťazný vstup do kvalifikačného turnaja

FORLI (SFZ) - Prvý krok v 1. kole kvalifikačného turnaja ME reprezentačná devätnástka zvládla - Cyprus zdolala 2:1.

Na mokrom trávniku pri teplote okolo desať stupňov sa potrebovali sokolíci najmä do prestávky upokojiť. Na ich hre bola totiž zjavná nervozita z dôležitosti stretnutia a veľmi nepomohol ani gól krásny Nebylu. Súper vyrovnal po rohovom kope, nerozhdný stav na konci I. polčasu rozhodne nebol to, čo sme si želali. K zlepšeniu nášho výkonu pomohli aj striedania, ale hlavne uvedomenie si vlastných futbalových kvalít a prestávkove upokojenie v šatni. Tréner Rusnák rozdal pokyny, ktoré hráči lepšie plnili. Aj my sme ťažili zo štandardky: Bernátov roh upratal do brány Nicolaua Lichý. Cyperčania sa snažili, častejšie strieľali, ale čo šlo medzi žrde, pochytal spoľahlivý Rehák. 

Druhý zápas čaká našich v sobotu 16. októbra o 12:00, súperom bude Malta. Vzhľadom na stav počasia na Apeninskom polostrove organizátori v piatok preložili stretnutie do Rimini.

CYPRUS 19 - SLOVENSKO 19 1:2 (1:1)
Góly:
39. Paroutis - 26. Nebyla, 60. Lichý.
ŽK: Antoniou, Hadjiconstanti, Chrysostomou, Stafanou, Tóth, Danek.
Rozhodoval: Maae (Dánsko).
SLOVENSKO 19: Rehák - Vasiľ, Malý, Mesík, Tóth - Nebyla, Lichý, Bernát (85. Nemčík) - Suslov (50. Bari), Bobček (68. Letenay), Iľko (50. Danek). Tréner: Albert Rusnák st.

HLAS PO ZÁPASE
ALBERT RUSNÁK st. (tréner Slovenska 19): “Začnem od konca: urobili sme prvý krok v kvalifikácii, neľahký zápas sme zvládli. Dali sme dva krásne góly ktoré nam priniesli prvé tri body do tabuľky. V prvom polčas sa nám nedarilo podržať loptu, urobilii sme veľa nevynútených chýb. Prejavila sa logická úvodná nervozita z dôležitosti úspešného vstupu do kvalifikácie. Po prestávke sa obraz hry z našej strane zlepšil, podržali sme loptu, upokojili sme sa pri držaní lopty, výrazne sa zlepšila ponuková činnosť. Striedaniami sme do hry vniesli potrebný nový impulz. Opäť sme sa presvedčili, že na medzinárodnej úrovni je každý zápas náročný.“

DRUHÝ ZÁPAS SKUPINY: Taliansko 19 - Malta 19 2:0 (43. Esposito, 65. Riccardi)

Značky