logo
Reprezentácia

SR A – Bez zubov sa ani bod odhryznúť nedá

Nedeľa, 11.10.2020 21:10 | Posledná aktualizácia 11.10.2020 21:32
Jakub Holúbek v tomto súboji s Lyndonom Dykesom. Raz bol škótsky útočník šikoveší ako všetci ostatní a rozhodol o výsledku.
Jakub Holúbek v tomto súboji s Lyndonom Dykesom. Raz bol škótsky útočník šikoveší ako všetci ostatní a rozhodol o výsledku.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

GLASGOW (SFZ) – Iba tri dni po úspešnej bitve v baráži kvalifikácie ME s Írskom nastúpila slovenská reprezentácia na tretí zápas inej súťaže, Ligy národov UEFA. S cieľom nevrátiť sa zo škótskej metropoly s prázdnymi rukami.

Tréner Pavel Hapal urobil, čo avizoval. Základnú zostavu pozmenil na deviatich postoch, zo štvrtkových bojovníkov nastúpili iba kapitán Hamšík a stopér Valjent. Bol to aj zápas viacerých návratov – Kuciak sa v reprezentačnej bráne objavil po siedmich rokoch a štyroch mesiacoch (naposledy v nej chytal v júni 2013), Holúbej hral svoj štvrtý medzištátny duel po štyroch rokoch a Niňaj po šestnástich mesiacoch.
O výsledku rozhodla jediná strela medzi žrde v celom zápase. V 55. min dostal prihrávku za našu obranu stredný útočník Dykes a zoči-voči Kuciakovi nezaváhal.  Opticky mali aj dovtedy domáci viac z hry, ale nepôsobili nebezpečne, škoda ale, že sokoli ešte menej.
Futbal bol ako počasie, studený, bez výraznejšej iskry. Občas pribudol rohový kop, občas záblesk nápadu, ale nedotiahnutá pred Marshalla či Kuciaka.  O’Donnel pálil nekrytý z 20 metrov vedľa, Fraser z dobrej pozície nezužitkoval štandardku, keď neprekonal múr, Dykesa parádnym zákrokom spacifikoval pred polčasovým hvizdom Niňaj. Z našej strany jediná strela, mimo, šla do Boženíka.

Desať minút po návrate z kabín padol gól a bol tu čas viac ako 35 minút s výsledkom ešte niečo urobiť. Snažili sa ho zmeniť viac domáci, striedajúci Mc Burnic trafil brvno, na našu stranu pribudol o jeden rohový kop viac ako do prestávky (2 ku 3), Gregušova zblokovaná strela Marshalla vyrušiť nemohla a tým sa výpočet našich reálnych snáh skončil.

Cieľ sme nedosiahli, z Glasgowa ideme po troch rokoch opäť s prehrou, opäť rovnakým výsledkom. Tentoraz dokonca ešte po bezzubejšom výkone v ofenzíve. A bez zubov sa body odhryznúť na tvrdom škótskom mužstve jednoducho nedajú.

ŠKÓTSKO – SLOVENSKO 1:0 (0:0)
Gól:
55. Dykes.
ŽK: Dykes, Fleck, Robertson, McBurnic, Hamšík, Haraslín, Kucka.
ROZHODOVALI: Massa – Alassio, Tegoni (všetci Tal.) – bez divákov.
ŠKÓTSKO: Marshall – O’Donnell, Considine, Gallagher, Robertson – Fleck (72. McGregor), McTominay, McLean – McGinn (87. Jack), Dykes (72. McBurnic), Fraser (85. Paterson). Tréner: Steve Clarke.
SLOVENSKO: Kuciak – Koscelník, Niňaj, Valjent, Holúbek – Greguš, Hamšík (62. Kucka) – Schranz (62. Mak), Bero (21. Duda), Haraslín (76. Rusnák) – Boženík (76. Šafranko). Tréner: Pavel Hapal.

HLASY PO ZÁPASE
PAVAL HAPAL (tréner Slovenska): “Opatrný zápas, šancí bolo málo na oboch stranách. Škóti boli predsa len priamočiarejší, kolmejší, nám chýbala väčšia odvaha ísť a vyhrávať súboje jeden na jedného, pokúšať sa o nápad, zariskovať, chýbal dôraz v koncovke. Vzadu sme až na ten inkasovaný gól obstáli, ale vpredu to  bolo zlé, mali sme byť lepší. Pri tvorbe zostavy sme uvažovali tak, že sme nechceli riskovať zranenie, a predsa to s Mataúšom Berom vyzerá vážnejšie, navyše sa vykartoval Kucka.“

RÓBERT BOŽENÍK (útočník Slovensla). “Mám zo zápasu zmiešané pocity... Vpredu sme neboli vôbec nebezpeční, ťažko sa nám tam presadzovalo. Cez prestávku nás aj tréner nabádal, aby sme strieľali , aby sme sa o to aspoň pokúšali, ale nešlo nám to. Zápasy nasledujú veľmi rýchlo za sebou, musíme sa nadýchnuť a po oddychu sa už plne venovať Izraelu.“

STEVE CLARKE (tréner Škótska): “Dôležitý v tomto zápase bol výsledok, ale mohli či mali sme zahrať lepšie. Musím však povedať, že hráči si svoje povinnosti splnili, robili, čo sme od nich chceli. Program zápasov je náročný, potrebujeme oddych, potom urobíme všetko pre to, aby sme si udržali líderskú pozíciu v skupine.“

TABUĽKA 2. SKUPINY

1.

Škótsko

3

2

1

0

4:2

7

2.

Česko

3

2

0

1

6:4

6

3.

Izrael

3

0

2

1

3:4

2

4.

Slovensko

3

0

1

2

2:5

1

Značky