logo
Reprezentácia

SR A – Definitívne bez Hancka

Nedeľa, 30.8.2020 17:50 | Posledná aktualizácia 31.8.2020 07:13
V netradičných priestoroch seneckej tribúny sa v nedeľu konala tlačovka trénera reprezentačného áčka Pavla Hapala.
V netradičných priestoroch seneckej tribúny sa v nedeľu konala tlačovka trénera reprezentačného áčka Pavla Hapala.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – V čase zrazu na dvojzápas s Českom (4. 9. v Bratislave) a v Izraeli (7. 9. v Netanyii) sa reprezentačnému trénerovi Pavlovi Hapalovi hlásilo trinásť hráčov. „Počas nedeľného večera a noci dorazia ďalší, na pondelkovom popoludňajšom tréningu by sme už mali byť všetci,“ povedal kouč.

Vyhol sa slovu „kompletní,“ pretože včera oznámil definitívu o situácii Davida Hancka: “Nie je stopercentne pripravený, nemohol absolvovať ani nedeľný zápas Sparty. Necháme ho pripravovať sa na ligu a verím, že bude pripravený na októbrový zraz.“ Samozrejme, Hanckova absencia znamená komplikáciu pri zložení obrany. Hapal sa však rozhodol, že nepovolá ďalšieho hráča, k dispozícii tak má 23-členný káder. “Kraje obrany vyriešime, aj ľavú stranu, bude to improvizácia, lebo možní adepti nehrávajú či nemajú klub, takže bude tam futbalista, ktorý to bude mať cez nohu.”

Tréner už pri zverejnení nominácie oželel trio Hamšík – Rusnák – Greguš pre okolnosti s pandémiou koronavírusu plus zraneného brankára Dúbravku. “Povolali sme iných, verím, že tí, ktorí prídu, sú dobre naladení a vo forme. A majú záujem sa pobiť o šancu. Robíme všetko pre to, aby sme v zápasoch boli úspešní,“ dodal Hapal.

Pri absencii kapitána Hamšíka by mal pásku prebrať Juraj Kucka. “Samozrejme, pokiaľ bude na ihrisku, ak nebude, tak niekto iný...“

Brankársky post je silne obsadený aj pri absencii dlhodobej jednotky – trojicu tentoraz doplnil Dušan Kuciak. “Máme myšlienku, kto pôjde medzi žrde. Čakajú nás spoločné tréningy, tréneri brankárov posúdia, v akej forme sú všetci traja nominovaní a povedia svoj názor.“


autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

Súboj s Českom je prvým zápasom v kalendárnom roku 2020,  od lanského novembra reprezentácia nehrala. "Česko je vždy nepríjemný súper, kostru jeho tímu tvorí Slavia Praha a tá je vo forme. No a v nás je ako vždy túžba uspieť a zvíťaziť. Môžeme sa poučiť zo stretnutia z jesene 2018, teraz to ale bude iný zápas.“

Už tri dni po Česku čaká ďalší súboj v Lige národov, v Izraeli. Práve epidemiologická situácia je príčinou, že nominácia na tento duel môžu ovplyvniť opatrenia v súvislosti s vírusom, konkrétne desaťdňová karanténa po návrate. "Vieme o tom, robíme na tom, my sme chceli hrať aj na neutrálnom ihrisku. Ozvali sa už niektoré kluby, ktoré hodlajú využiť rozhodnutie FIFA, že nemusia uvoľniť svojich hráčov pre potreby národných tímov práve pre tie povinné karanténne lehoty. Je to podľa mňa veľmi nešťastné rozhodnutie FIFA. Neviem si predstaviť, kde máme vziať hráčov, lebo naši hrajú v zahraničí a dokonca aj kluby z domácej súťaže nám nemusia umožniť nomináciu svojich futbalistov, pretože po návrate by museli do karantény. Uvidíme, čo bude. Teraz žijem prvým zápasom proti Česku“ reagoval Hapal. 

NOMINÁCIA NA ČESKO A IZRAEL

BRANKÁRI: Marek Rodák (Fulham), Dominik Greif (Slovan Bratislava), Dušan Kuciak (Lechia Gdaňsk)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Ľubomír Šatka (Lech Poznaň), Martin Koscelník (Liberec), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Milan Škriniar (Inter Miláno), Martin Valjent (RCD Mallorca), Norbert Gyömbér (Perugia), Branislav Niňaj (Sittard)
STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (Neapol), Patrik Hrošovský (Genk), Juraj Kucka (Parma), Ondrej Duda (Hertha Berlín), Matúš Bero (Arnhem), Erik Sabo (Fatih Karagümrük), Lukáš Haraslín (Sassuolo), Jaroslav Mihalík (Lechia Gdaňsk)
ÚTOČNÍCI: Róbert Boženík (Feyenoord), Michal Ďuriš (Omonia Nikózia), Ivan Schranz (Jablonec), Adam Zreľák (Norimberg)

Značky