logo
Reprezentácia

SR A - Pavel Hapal: V Edene chceme vyhrať

PRAHA (SFZ/PETER ŠURIN) - „Urobím všetko pre to, aby bol slovenský národný tím úspešný,“  povedal na predzápasovej nedeľnej tlačovej konferencii tréner Pavel Hapal.

Bolo evidentné, že je v neľahkej situácii a novinári mu ju vôbec neuľahčili. Viacerí atakovali jeho moravský pôvod a pozíciu na  slovenskej lavičke. “Som tréner slovenského národného tímu a všetci urobíme maximum pre to, aby sme boli úspešní,“ povedal tréner sokolov v Prahe v tlačovej miestnosti štadióna v Edene. “Urobím všetko pre úspech mužstva.“

“Štyri góly Ukrajine nás potešili, lebo predtým sme sa trápili v koncovke. Česi v Poľsku potvdili svoje kvality,“ zároveň zopakoval svoju mantru: chcieť a môcť je rozdiel. Je jasné, že v pondelok v Edene chceme  - vyhrať!

Stav zraneného Kucku, ktorý po strelenom góle Ukrajine musel z ihriska, komentoval slovami: “V nedeľu sa nezapojí do tímového tréningu, ale verím, že v zápase  s ním môžem počítať.“ Pri pohľade na piatkový výkon mužstva, zvlášť prejav Róberta Maka, konštatoval: “Chceli sme vniesť pohyb a agresivitu, verím, že sa nám to podarilo.“

Otázka zaradenia Miroslava Stocha na slavistickej pôde opäť zarezonovala: “Má dobrú formu, to je jasné každému. Pre neho je to ešte viac špecifický zápas ako pre mňa. Ak nastúpi, urobí pre úspech maximum.“ A Lobotka, ktorý pre zranenie vynechal piatkový súboj s  Ukrajinou? “Trénoval individuálne, verím, že v pondelok by mohol byť pripravený.”

Kapitán Martin Škrtel je presvedčený, že v silách slovenského tímu je zvíťaziť. "Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať, samozrejme, aj zápas v Prahe. V pondelok urobíme na ihrisku všetko pre úspešný výsledok. Pokúsime sa využiť naše silné stránky a potrestať súpera. Derby bývajú špecifické nábojom medzi hráčmi aj fanúšikmi. Uvedomujeme si dôležitosť zápasu, do mužstva prišiel nový impulz, nálada je dobrá, povedal kapitán slovenského národného tímu.

FOTO TASR/MARTIN BAUMANN


Značky