logo
Reprezentácia

SR A - Slovenskí sokoli proti Holandsku v nových dresoch!

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa vo štvrtok (31.5.) predstaví v dueli proti Holandsku v novej kolekcii dresov. Tie futbalisti dnes „otestovali“ v rámci fototermínu pred objektívom Romana Ferstla.


zdroj: SFZ

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa vo štvrtok (31.5.) predstaví v dueli proti Holandsku v novej kolekcii dresov. Tie futbalisti dnes „otestovali“ v rámci fototermínu pred objektívom Romana Ferstla. 

Krátko po mediálnom termíne, v rámci zrazu pred prípravným zápasom s Holandskom, si zverenci trénera Kozáka vyskúšali novú kolekciu dresov a zapózovali pred objektívom fotografa. Po „zoznamovacom kole“ môžeme povedať, že nové dresy mali úspech. „Páčia sa mi. Zaujal slovenský motív na rukávoch, mám dobrý pocit aj z materiálu, výborne sedia,“ pochvaľoval si Michal Ďuriš. Rovnako pozitívne sa vyjadril aj Erik Pačinda. Dres z reprezentačnej premiéry v Bangkoku, okorenený gólom, mu priateľka naaranžovala doma do vitríny. Pribudne k nemu ďalší „gólový“ zo zápasu s Holandskom? „Kiežby ste mali pravdu. Teším sa na zápas, ak by som zasiahol do hry, bolo by to prvýkrát v domácom prostredí a hneď v takýchto parádnych dresoch. Nech nám prinesú proti Holandsku šťastie,“ prizvukoval autor exportného gólu do siete Thajska na marcovom  turnaji Kings Cup 2018 v Bangkoku.

Debata sa rozprúdila aj okolo sady brankárskych dresov. „Chalani, dobré farby do baru,“ uťahoval si v rámci dobrej nálady z brankára Rodáka Ondrej Duda a vtipnú poznámočku na vlastný účet si neodpustil ani gólman Michal Šulla - „budú z nás usporiadatelia“. Neskôr vo vážnejšej debate dodal: „Pekný dizajn, páčia sa mi motívy, vyzerajú naozaj dobre. Verím, že sa budú páčiť aj fanúšikom."

Aktuálna brankárska jednotka Martin Dúbravka chytá v Newcastli v modrom a žltom drese, výrazné farebné ladenie reprezentačných brankárskych dresov mu nevadí. „Jedinú farbu, ktorú nepreferujem je ružová. Naopak, mne sa farbami hrajúce dresy gólmanov páčia. Už na prvý pohľad vyzerajú nové dresy inak ako tie predošlé. Áno, pozdávajú sa mi,“ pochvaľoval si Dúbravka.

Hráči sa po jednom trúsili pred objektív fotografa a plnili azda viac pokynov ako na tréningu. „Poprosím ruky za chrbát. Teraz poprosím prekrížiť ruky vpredu. Vezmi si loptu do rúk a otoč sa doľava. Výborne a teraz to isté na opačnú stranu,“ dirigoval dianie pred plátnom dvorný fotograf SFZ Roman Ferstl. Dobrú náladu okorenil tradičný autor vtipných bonmotov Stanko Lobotka. „To sme ako olympionici,“ zaznelo na adresu vzorov na rukávoch. Podobu najcennejšieho dresu okomentoval aj Peter Pekarík. Ten ich zažil počas reprezentačnej kariéry niekoľko. Ako sa mu páči tento model? „Každý dres, v každej ére, mal niečo do seba. Ako sa tak pozerám na chlapcov, tieto im sedia ako uliate. Značka Nike oblieka aj hráčov môjho klubu Hertha Berlín, takže som na kvalitné modely tejto značky zvyknutý a ani tento nie je pre mňa prekvapením. Cítim sa v ňom pohodlne, dresy spĺňajú najvyššie kritériá po všetkých stránkach, verím, že sa budú páčiť aj fanúšikom. Treba ich pokrstiť proti Holandsku víťazstvom a nech nám prinesú postup na najbližší turnaj ME 2020,“ dodal na záver Peter Pekarík.

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá premiérový zápas v nových dresoch vo štvrtok 31. mája v Trnave v dueli proti Holandsku (výkop o 20:45), vstupenky na zápas sú k dispozícii na:

https://sfz.maxiticket.sk/priatelsky-zapas-slovensko-holandsko-2018

NOVÉ DRESY SR

Farebné spojenie modrá a biela dominuje dresu tak ako v celej novodobej histórii slovenského futbalu. Biely základ zdobia modré vzory na ramenách a červený prúžok - spolu s prvkom červenej v národnom znaku, kompletizujú farby štátnej vlajky. Cikcakovitý dizajn na ramenách prechádza v domácom drese od ramien z prevažujúcej modrej farby postupne do bielej, v dresoch „away“ (dresy na zápasy vonku), sú naaranžované na prechod z tmavomodrej do bledomodrého odtieňa. Premiéra dresov je na programe pri príležitosti domáceho prípravného zápasu Slovákov proti Holandsku – 31. mája 2018 v Trnave.


autor: SFZ, zdroj: SFZ

Značky